Piłkarski Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Ocicach

Piłkarski Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Ocicach
fot. SP Ocice Przy okazji festynu rodzinnego, organizowanego przez społeczność szkolną i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im .J. Kukuczki w Ocicach odbył się turniej piłki nożnej.
istotne.pl dzień dziecka, sz ocice

Impreza, pod hasłem „Piłkarski Dzień Dziecka”, została zrealizowana w ramach zadania publicznego Starostwa Bolesławiec, a także przy wsparciu Rady Rodziców, nauczycieli, sołectw Ocice i Nowa oraz prywatnych sponsorów. Szkoła gościła wójta i władze gminy oraz sołtyski Bożenę Długosz i Ewę Surmę.

W turnieju wystartowały zespoły z: Olszyny, Olszyny Lubańskiej, Jeleniej Góry, Lwówka, Pisarzowic, Bolesławca i gospodarzy. Turniej trwał 4,5 godziny, każdy uczestnik otrzymał poczęstunek i pamiątkowy medal. Najlepsze trzy zespoły w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostały pucharami, a zawodnicy indywidualnymi wyróżnieniami: najlepszy bramkarz, strzelec i zawodnik. Rywalizacja odbywała się na trzech boiskach, rozegrano łącznie 33 mecze i strzelono 134 bramki.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjny okazał się zespół LZS Pisarzowice, który wyprzedził dwa zespoły gospodarzy: UKS „ Sokół” Ocice i SP Ocice. W kategorii młodzika mało gościnni okazali się zawodnicy UKS „ Sokół” Ocice, zajmując 1. miejsce przed zespołem Olszy Olszyna i GCKiS Gościszów. Najbardziej wyrównana walka toczyła się w kategorii orlika, o czym świadczy fakt, że zarówno mecz o 3. miejsce, jak i finał musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W meczu o 3. miejsce UKS Pieńsk okazał się lepszy od LZS Pisarzowice.

W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły okręgu jeleniogórskiego w tej kat. wiekowej: FA Lwówek Śl. i KS Talent Bolesławiec. Oba zespoły, wielokrotnie i ze zmiennym szczęściem, rywalizowały już ze sobą w finałach różnych turniejów. Los, tym razem w Ocicach, postawił oba zespoły naprzeciw siebie. Po finale, który stał na bardzo wysokim poziomie, jeden lepiej wykonany rzut karny dał zwycięstwo drużynie KS Talent Bolesławiec. Szkoła Podstawowa im. J. Kukuczki w Ocicach, przy której działa UKS „ Sokół” Ocice, postawiła na rozwój poprzez kulturę i tradycję, nie pomijając tak ważkiego aspektu jak sport. 100% dzieci jest objętych różnymi działaniami: od zajęć na basenie zaczynając, poprzez gimnastykę, kręcenie hula hop, siatkówkę i rugby tag, kończąc na piłce nożnej, w której uczestniczy aż 60 % społeczności uczniowskiej. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Bolesławiec i realizacji zadania publicznego, udało nam się wystartować, z sukcesami, w rozgrywkach ligowych OZPN Jelenia Góra w kat. młodzika i orlika, co chcielibyśmy kontynuować w kolejnym sezonie 2016/2017. Dziękujemy wszystkim za pomoc, udział i wspólną zabawę.

Informacja Dariusz Wojtowicz/ii