Świętoszowscy pancerniacy najlepsi w piłce nożnej

Świętoszowscy pancerniacy najlepsi w piłce nożnej
fot. szer. Grzegorz Chochowski, szer. Marcin Czerczak Zwycięstwem żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej zakończyły się międzynarodowe rozgrywki w piłce nożnej. Gospodarze wygrali z drużynami reprezentującymi USA i Hiszpanię ma świętoszowskiej murawie.
istotne.pl 10bkpanc, piłka nożna, anakonda

Pomysł zorganizowania polsko-amerykańsko-hiszpańskich rozgrywek zrodził się na ćwiczeniu Anakonda-16 w związku z uczczeniem 50 rocznicy powstania hiszpańskiej 7 Lekkiej Brygady Powietrznodesantowej „Galicia”, która ramię w ramię współdziała z świętoszowskimi pancerniakami.

W meczu otwarcia Hiszpanie pewnie pokonali Amerykanów 5:0. W drugim spotkaniu pancerniacy ze Świętoszowa rozgromili reprezentację Armii Stanów Zjednoczonych 7:0. Ostatnie potyczki również zakończyły się zwycięstwem polskich żołnierzy nad Hiszpanami 3:0.

Rozgrywki odbyły się w bardzo przyjemnej, sojuszniczej atmosferze. Turniej obserwował dowódca 10 Brygady Kawalerii Pancernej generał brygady Maciej Jabłoński, który kibicował swojej drużynie. Wygrane mecze polskich piłkarzy z sojusznikami bardzo cieszą w związku z rzadkimi zwycięstwami Biało-Czerwonych nad Hiszpanami i Amerykanami w meczach piłkarskich.

‪Anakonda-16‬ to nie tylko największe ćwiczenie międzynarodowe Sił Zbrojnych w 2016 roku, które stwarza warunki do doskonalenia sojuszniczego współdziałania w ramach procedur NATO, ale także umożliwia zacieśnienie sojuszniczych relacji, podnosząc żołnierską kondycję niezbędną na polu walki.

ppor. Radosław Gruźlewski/ii