Wernisaż 5xP – twórcze pracownie BOK-MCC

Wernisaż 5xP – twórcze pracownie BOK-MCC
fot. Krzysztof Gwizdała W czwartek, 16 czerwca, o 17:30 zapraszamy na wernisaż wystawy 5xP. Zaprezentuje się na nim pięć pracowni: ceramiki, malarstwa, szkła i tkaniny artystycznej pracowni plastycznych BOK-MCC.

Wystawa prac odbędzie się w galerii „W sam raz”. Na ekspozycji swoje prace zaprezentują: dwie pracownie ceramiczno-rzeźbiarskie prowadzone przez Edytę Orlińską i Mateusza Grobelnego, pracownia szkła i witrażu Magdaleny Koniecznej, pracownia tkaniny artystycznej Teresy Bancewicz oraz pracownia plastyczna „Akademia sztuki” Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej.

Międzynarodowe zwycięstwa pracowni "Akademia sztuki"

Uczestnicy pracowni Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej w 2015 roku otrzymali wyróżnienia w 8 konkursach, w tym 2 krajowych i 6 międzynarodowych. Niektóre prace zostały docenione na arenie międzynarodowej jako jedyne z Polski. Z sukcesów osiągniętych w 2015 roku na szczególną uwagę zasługuje sześciu laureatów w międzynarodowym konkursie „Europa in der Schule”, trzech laureatów w konkursie Pentel na 45. Międzynarodowym Konkursie w Japonii, czterech laureatów w 13. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Europa naszym wspólnym domem”, laureat ogólnopolskiego konkursu „Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – wczoraj, dziś, jutro” oraz honorowe wyróżnienie w 43. edycji Międzynarodowej Wystawy Dziecięcej Sztuki Plastycznej w Lidice w Czechach, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Podróże Marzeń „To jest mój Meksyk”, zorganizowanym przez Ambasadę Meksyku i wyróżnienie w The 16th International Environmental Children’s Drawing Contest Tokyo w Japonii.

Pracownie prowadzone przez artystów

Pracownie BOK-MCC cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Na zajęcia do wszystkich pracowni w ośrodku uczęszcza ponad dwa tysiące dzieci, młodzież i osób dorosłych. Na warsztaty tematyczne, organizowane z okazji różnych świąt, przychodzą całe rodziny.

Prowadzący zajęcia instruktorzy to artyści. Profesjonaliści, którzy nie tylko rozbudzają w uczestnikach zajęć zamiłowanie do artystycznej kreacji. Uczą również dyscypliny, cierpliwości i odpowiednich technik, by jak najlepiej wyrazić siebie w sztuce. Każdy z artystów prezentuje też własne prace na indywidualnych wystawach.

Udział w zajęciach i w warsztatach plastycznych jest bezpłatny. BOK-MCC gwarantuje wysoką jakość proponowanych zajęć i profesjonalną kadrę.