Muzyczne gwiazdy Dni Bolesławca 2016

Muzyczne gwiazdy Dni Bolesławca 2016
fot. Jarosław Kruk/Wikimedia Commons Na święcie zagrają Obstawa Prezydenta, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie. Ivan Komarenko oraz grupa BOYS.
istotne.pl bok-mcc, dni miasta, obstawa prezydenta, boys, ivan komarenko

Twórczość „Obstawy Prezydenta” wywodzi się z bluesowej tradycji i jest autorską mieszanką takich stylów muzycznych jak rock and roll, funk, blues i soul.

Ivan Komarenko jest znany z przeboju „Jej czarne oczy” oraz „Czarna dziewczyna”, piosenki która reprezentowała Polskę na 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku.

Dni Bolesławca 2016 zakończy wstęp istniejącej od 1991 roku grupy BOYS. Ich wizytówką są przeboje „Szalona”, „Chłop z Mazur” i „Kochana uwierz mi”. Zespół BOYS z Marcinem Millerem na czele na przestrzeni lat szukając własnej ideologii muzycznej niepostrzeżenie sam stał się ikoną muzyki na stale wpisując się w panteon gwiazd polskiej sceny rozrywkowej. Wydaje się, iż ich przepisem na zawodowy sukces jest motto systematycznie powtarzane przez Millera: „Gramy dla ludzi od 5 do 105 roku życia”.

Organizatorami Dni Bolesławca 2016 jest Gmina Miejska Bolesławiec oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Współorganizatorzy: Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Bolesławiecka Rada Seniorów, Bolesławieckie Towarzystwo Kolekcjonerów, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Bolesławiecki Klub Amazonek, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu, Husse Bolesławiec. Patroni Honorowi: Ambasada Bośni i Hercegowiny i Ambasada Republiki Serbii. Współpraca: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Pracownia Atlasu Historycznego Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Ośrodek Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu, Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu. Patroni medialni: TVP Wrocław, Muzyczne Radio, Gazeta Wyborcza i portal Wyborcza.pl oraz Telewizja Lokalna AZART-SAT Bolesławiec. Partner Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o., Sponsor: EKONAFT - Bolesławiec, Spółka z o.o.