23 Śląski Pułk Artylerii: Przygotowanie do przyjęcia elewów

23 Śląski Pułk Artylerii: Przygotowanie do przyjęcia elewów
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński Za kilka dni koszary 23 Pułku Artylerii po raz drugi staną się miejscem szkolenia elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.
istotne.pl wojsko, 23śpa

W ramach realizacji tego zadania – przygotowania Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych – przygotowano strukturę batalionu szkolnego i wytypowano kadrę do szkolenia elewów, a także przygotowano infrastrukturę szkoleniową, zabezpieczenie logistyczne dla kandydatów służby przygotowawczej.

Elementem przygotowania do rozpoczęcia szkolenia był przeprowadzony w dniach 4–5 stycznia br. kurs instruktorsko-metodyczny. Szkolenie prowadzone przez dowódcę batalionu szkolnego ppłk. Tomasza Lisieckiego miało na celu przygotowanie dowódców plutonów i drużyn do organizowania oraz prowadzenia zajęć programowych z uwzględnieniem specyfiki szkolenia elewów służby przygotowawczej. W szkoleniu uczestniczyli wyznaczeni do szkolenia dowódcy z 23 Śląskiego Pułku Artylerii, 10 Brygady Kawalerii Pancernej, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

W pierwszym tegorocznym turnusie szkolenia służby przygotowawczej weźmie udział 250 elewów. Do Bolesławca przyjadą z różnych regionów kraju, jednak trzon kandydatów do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych stanowili będą mieszkańcy Dolnego Śląska i województwa lubuskiego.

kpt. Remigiusz Kwieciński