Pożar w Rynku, spłonęło poddasze kamienicy

Pożar w Rynku, spłonęło poddasze kamienicy
fot. Istotne.pl Do zdarzenia doszło we wtorek 12 stycznia na bolesławieckim Rynku.
istotne.pl pożar, rynek, kamienica

Pali się poddasze kamienicy nr 3 i 4 w Rynku (tam, gdzie są Lody Americana). Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej, a także pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe. Mieszkańców tego budynku i sąsiednich kamienic ewakuowano.

 

Aktualizacja

Jak czytamy na stronie bolesławieckiego magistratu:

Jednej osobie, która była przez dłuższy czas w zadymieniu, udzielono pomocy medycznej. Akcją dowodził mł. bryg. Piotr Pilarczyk – zastępca komendanta PPSP w Bolesławcu, który poinformował, że duże zadymienie pojawiło się na poddaszach trzech kamienic, ponieważ są to połączone przestrzenie w zabytkowych budynkach.

Pożar zlokalizowano w pobliżu komina na poddaszu jednej kamienicy. W czasie akcji gaśniczej duża część połaci dachowej została rozebrana. Ze względu na wąskie przejścia na poddaszach zabytkowych kamieniczek akcja ratunkowa była znacznie utrudniona.

Prawdopodobna przyczyna zdarzenia? To – jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu – zapalenie się więźby dachowej poprzez oddziaływanie wysokiej temperatury z nieszczelnego przewodu kominowego.