Podstawówka w Kruszynie to dobry wybór dla pierwszaków

Podstawówka w Kruszynie to dobry wybór dla pierwszaków
fot. Szkoła Podstawowa w Kruszynie Dyrektor Zespołu szkolno-przedszkolnego w Kruszynie ogłasza zapisy na rok szkolny 2016/2017 do klasy pierwszej i do przedszkola w Kruszynie.
istotne.pl sp kruszyn

Nowoczesna, wyremontowana i kameralna szkoła w Kruszynie oddalona niecałe 4 km od centrum Bolesławca to świetny wybór dla Twojego dziecka.

W naszej szkole Państwa dziecko będzie bezpieczne i co najważniejsze nie będzie anonimowe. Grono pedagogiczne to wysoko kwalifikowani nauczyciele, którzy znają dobrze potrzeby i potencjał każdego ucznia. Duży nacisk kładziemy na to, aby dziecko czuło się w naszej szkole jak w domu. Szkoła systematycznie osiąga wysokie wyniki w nauczaniu. Nasze wyniki z ostatniego roku były jedne z najwyższych w powiecie bolesławieckim. Nasza placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny w każdej klasie, nowoczesną pracownię internetową, pomoce dydaktyczne. Kadra pedagogiczna to nauczyciele z dużym doświadczeniem, indywidualnie podchodzący do ucznia i jego oczekiwań

Szkoła zapewnia

  • edukację dzieci 6 i 7 letnich w nielicznej klasie
  • świetlicę szkolną do 16:00
  • możliwość korzystania z obiadów
  • nauka języka angielskiego 2 godzin tygodniowo
  • nauka języka niemieckiego 2 godziny tygodniowo
  • plac zabaw zlokalizowany przy szkole dla dzieci z klas I-III
  • zajęcia pozalekcyjne
Noc w szkole w KruszynieNoc w szkole w Kruszyniefot. Szkoła w Kruszynie/Gmina
Noc w szkole w KruszynieNoc w szkole w Kruszyniefot. Szkoła w Kruszynie/Gmina

Posiadamy wiele certyfikatów potwierdzających nasze osiągnięcia i kompetencje, m.in. :
Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia nadany przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo nadany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Zapisy do nowego przedszkola publicznego w Kruszynie

Przyjmujemy zapisy dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich. Przedszkole Publiczne w Kruszynie wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. U nas dzieci stają się bardziej samodzielne, pogłębiają wiedzę i rozwijają aktywność twórczą. W przyszłym roku szkolnym od września 2016 roku przedszkole znajdować się będzie w nowo wybudowanym, komfortowym piętrowym budynku, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnego, dużego i bezpiecznego placu zabaw.

Budynek przedszkola posiadać będzie duże, estetyczne sale zabaw wyposażone w nowoczesne łazienki. Znajdować się w nim będzie jadalnia, przestronne szatnie, pomieszczenia gospodarcze. Dzieci będą miały do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone sale w sprzęt multimedialny, zestawy edukacyjne, zabawki. Należy podkreślić obecne i przyszłe bardzo duże zaangażowanie nauczycieli, które pozwoli na odkrywanie i kształtowanie uzdolnień wśród najmłodszych.

Dzieci najmłodsze mogą korzystać z dodatkowych z zajęć z języka angielskiego, które będą realizowane w formie zabawy. Dzieci 6 letnie będą miały w ofercie systematyczne zajęcia z języka angielskiego w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, podobnie jak realizacja podstawy programowej w ilości 5 godzin dziennie. Naszymi przedszkolakami opiekować się będzie wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz pomoc nauczyciela w grupie najmłodszych. Planujemy, że przedszkole czynne będzie od godz. 6.00 do 16.00. Dzieci na życzenie rodziców będą miały zapewnione pełnowartościowe urozmaicone posiłki.

Jesteśmy przedszkolem, które nastawione jest na kontakty ze środowiskiem i rodzicami. Rodzice aktywnie angażują się w podejmowane przez nas działania oraz uczestniczą w różnych uroczystościach, imprezach okolicznościowych, festynach, konkursach. Należy zaznaczyć, że Państwa dziecko będzie u nas bezpieczne, nie będzie anonimowe – będzie po prostu szczęśliwe, a czas pobytu w przedszkolu będzie dla niego wyjątkowym okresem jego życia.

Więcej informacji pod nr tel. 75 732-14-91 lub stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie.

informacja zlecona SP w Kruszynie