Wystawa Joanny Bruździńskiej, Jolanty Koźmin i Jolanty Filipowicz

Wystawa Joanny Bruździńskiej, Jolanty Koźmin i Jolanty Filipowicz
fot. BOK-MCC Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca o 18.00 w galerii „mała Biała” BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy fotografii, malarstwa i patchworku autorstwa trzech bolesławieckich artystek „Trzy Panie, wszystkie z Bolesławca”.
istotne.pl bok-mcc, jolanta koźmin, jolanta filipowicz, joanna bruździńska

Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na twórczość bolesławianek. "Trzy Panie, wszystkie z Bolesławca" to wystawa: fotografii Joanny Bruździńskiej, malarstwa Jolanty Koźmin i patchworku Jolanty Filipowicz. Wszystkie Panie rozwinęły bogaty warsztat artystyczny na podstawie amatorskiej twórczości i pomimo tego, że nie mają kierunkowego wykształcenia w prezentowanych przez siebie dziedzinach, są w stanie przedstawić konkretny dorobek. Akwarele, rysunki wykonane techniką suchej pasteli i akryle na płótnie pokaże Jolanta Koźmin. Fotografię artystyczną zaprezentuje Joanna Bruździńska, która dodatkowo zajmuje się rzeźbą i malarstwem, a fotografia jest dla niej kolejną dziedziną pozwalająca na twórcze wyrażenie swojej wrażliwości estetycznej. Joanna Bruździńska prezentowała prace ceramiczne w BOK-MCC na autorskiej wystawie w maju 2013 roku oraz na wystawie zbiorowej Pracowni artystycznych BOK-MCC w czerwcu 2011 roku. Pani Jolanta Filipowicz po raz pierwszy, w Bolesławcu, pokaże się ze swoimi patchworkami, pracami wykonanymi w tej technice.

Jolanta KoźminJolanta Koźminfot. Jolanta Koźmin
Joanna BruździńskaJoanna Bruździńskafot. Joanna Bruździńska
Jolanta FilipowiczJolanta Filipowiczfot. Jolanta Filipowicz

Podczas wernisażu odbędzie się happening „hallo grupy” pracowni teatralnej BOK-MCC prowadzonej przez Urszulę Frąszczak - Matyjewicz. Zapraszamy również do udziału w Loteryjce - czyli loterii fantowej, podczas której będą losowane nagrody, ale tylko spośród Pań które na wernisaż przybędą w stroju nawiązującym do stylistyki lat 20. i 30. XX wieku. Do wygrania atrakcyjne nagrody, które ufundowały Termy Bolesławiec, Restauracja Oleńka na Starówce oraz Salon kosmetyczny Fabryka urody w Bolesławcu.

Tytuł wystawy "Trzy Panie, wszystkie z Bolesławca", to parafraza refrenu w piosence "Trzy panienki" Adama Kowalskiego z 1935 roku, w oryginale jest "Trzy panienki wszystkie z Wilna..."

Wstęp wolny, wystawa czynna do 7 kwietnia 2016 roku.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC