Miłość, przyjaźń, nienawiść i zazdrość na scenie Forum

Miłość, przyjaźń, nienawiść i zazdrość na scenie Forum
fot. BOK-MCC Kolejny kulturalny czwartek za nami. 18 lutego na deskach sali Forum BOK-MCC znani aktorzy: Piotr Cyrwus, Piotr Dąbrowski, Katarzyna Walter i Maja Barełkowska wystąpili w sztuce kanadyjskiego dramaturga Norma Fostera „Długi ŁYKend”.
istotne.pl bok-mcc, długi łykend, piotr cyrwus

 

Spektakl komediowy w reżyserii Piotra Dąbrowskiego „Długi ŁYKend”, to świetnie napisana klasyczna komedia, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Sztukę z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od lat mieszkający w Kanadzie, gdzie ukończył studia reżyserskie. Ta inteligentnie przeniesiona na polski grunt sztuka nabiera szczególnej autentyczności i swojskości.

W spektaklu dwie pary znajomych prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu spędzili weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. Podczas kilkudniowego wypoczynku, ich życie zostało wywrócone do góry nogami, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżowały losy obu par. Zobaczyliśmy mieszankę uczuć: miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość…, które zostały zaserwowane z wielkim poczuciem humoru. Aktorzy stanęli na wysokości zadania, świetnie wcielili się w powierzone im role. Dowcipne dialogi zagwarantowały publiczności inteligentną zabawę, wielokrotnie rozbawiając widzów, którzy doskonale bawili się podczas spektaklu.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC