Gdyby Straż Miejska dawała 50 zł za sprzątanie psich kup?

Gdyby Straż Miejska dawała 50 zł za sprzątanie psich kup?
fot. WałTV To nasza propozycja poprawy czystości w mieście. Zamiast mandatu proponujemy płacić tym, ktorzy sprzątają po psie.
istotne.pl mzgm, straż miejska, wałtv

Nasz pomysł wziął się z potrzeby czystości w mieście i pragnienia spacerowania czystymi chodnikami. Zainspirował nas spot reklamowy MZGM w Bolesławcu i akcja „Pokaż klasę, posprzątaj po swoim pupilu”, czyli film z udziałem miss i mistera Dni Ceramiki.

Jak miałoby to działać?

To akcja prosta i łatwa. Kiedy patrol Straży Miejskiej zauważy kogoś, kto sprząta po swoim psie, wypłaca mu 50 zł (może być w bonie towarowym). Dać pieniędzy bezpośrednio strażnicy nie mogą, chociaż takie rozwiązanie byłoby najfajniejsze. Straż Miejska miałaby przyznane z budżetu, uchwałą Rady Miasta, konkretne pieniądze na nagradzanie porządnych ludzi. Powiedzmy 1000 zł miesięcznie na 20 nagród.

Podczas specjalnych patroli strażnicy zwracaliby uwagę na tych, co sprzątają po pupilach i na tych co nie sprzątają. Porządnemu mieszkańcowi wręczaliby bon na 50 zł, brudasowi mandat na określoną kwotę (może być też 50 zł).

Dlaczego taka akcja?

Po pierwsze, kary do tej pory nie skutkowały. Po drugie, jak strażnicy zaczną rozdawać pieniądze za sprzątanie po psach, to wreszcie nagradzani będą porządni ludzie. Po trzecie, możliwe, że połakomią się na nagrodę osoby, które dotychczas po gówno się nie schylały, ale po pięć dych się schylą. No i najważniejsze: nasze dzieci będą oglądać na ulicy sprzątających, odpowiedzialnych za swoje zwierzęta dorosłych, a może i same wyjdą z pieskiem, by zarobić 50 zł?

Spot reklamowy

Nie mamy jeszcze plakatów, ale nasi zaprzyjaźnieni satyrycy już zrobili spot reklamowy.


Polecamy Wam kanał WałTV i produkcje Wojtka Antosika, Renaty Sarneckiej, Łukasza Bursy i Artura Michalika.

Ich przesłanie to maksyma Billy'a Wildera „ Nie będziesz nudził bliźniego swego” . Piszą o sobie: "Ulepieni z Hollywoodu, kręcą WAŁA w imię zasad. Nie biorą jeńców – bez zależności. Łapią humor niczym falki, bo jest jak jest. Nie regulować monitorów."