Janusz Radek z poetyckim repertuarem Poświatowskiej

Janusz Radek z poetyckim repertuarem Poświatowskiej
fot. BOK-mcc Dobro jest dobrem, a zło jest złem… wyśpiewał wraz z publicznością w sali Forum BOK-MCC podczas czwartkowego koncertu, 11 lutego Janusz Radek prezentując piosenki do wierszy Haliny Poświatowskiej. Z wokalistą wystąpił Adam Drzewiecki.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, janusz radek, halina poświatowska

Fenomenalna skala głosu obejmująca cztery i pół oktawy, miłość do muzyki i talent aktorski, tak krótko można opisać Artystę. W bardzo nowoczesnej, wręcz eksperymentalno - elektronicznej odsłonie zaśpiewał i zagrał swoje utwory do tekstów Haliny Poświatowskiej.

Było to zupełnie nowe i eksperymentalne oblicze Janusza Radka, wyraz jego aktualnych fascynacji muzycznych. Wokalista podczas koncertu zagrał na instrumentach klawiszowych, a wspomagał go znany m.in. z „Pudelsów” pianista Adam Drzewiecki.

Podczas koncertu nie zabrakło utworów znanych już bolesławieckiej publiczności z wcześniejszych koncertów: "Kiedy U-Kochanie", "Czekam Wytrwale", "Scheila" czy "Dobro", które pięknie wybrzmiały wśród nowych autorskich kompozycji.

Janusz Radek od ponad 10 lat regularnie odwiedza nasze miasto, ośmiokrotnie występował z kolejnymi projektami muzycznymi, a każdy jego występ był inny, każdy repertuar odmienny. W sali Forum prezentował swoje płyty „Serwus Madonna „"Gdzieś pomiędzy", "Z ust do ust" czy „Serwus do jutra”. Gościliśmy go również z Tryptykiem Świętokrzyskim Zbigniewa Książka i Piotra Rubika, podczas Dni Miasta z repertuarem „Dziwny Ten Świat - opowieść Niemenem” oraz na Bolesławieckiej Gwiazdce Życzliwości na koncercie z Olgą Szomańską i Jackiem Wójcickim.

Po koncercie w holu Forum Janusz Radek spotkał się z najwierniejszymi miłośnikami swojej twórczości. Autografom, wspólnym zdjęciom i rozmowom nie było końca.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC