Za Łaziskami autobus zderzył się z osobówką - jedna osoba ranna

Za Łaziskami autobus zderzył się z osobówką - jedna osoba ranna
fot. MZ Do zdarzenia doszło na drodze do Warty Bolesławieckiej. Kierująca Seatem została przewieziona do szpitala.
istotne.pl łaziska, zderzenie, warta_bolesławiecka

Do zdarzenia doszło w środę (17 lutego) na drodze między Łaziskami a Wartą Bolesławiecką. W zderzeniu uczetniczyły autobus i osobowy Seat. Z ustaleń policji wynika, że 55-latka kierująca Seatem, próbowała ominąć zaparkowany na poboczu drogi inny samochód osobowy. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w nadjeżdżający autobus.

Zarówno Seat jak i autobus, po zderzeniu, zjechały do rowów. Kierująca Seatem została przewieziona do szpitala. Na miejscu byli strażacy z Bolesławca i Warty Bolesławieckiej. Policja ustala szczegóły zdarzenia. Droga była zamknięta. Kierowcy korzystali z objazdu przez Wartowice.

Zaparkowany na poboczu samochód osobowy mógł utrudniać ruch na drodze, co z kolei mogło mieć wpływ na zdarzenie autobusu i Seata. Policja już ustaliła właściciela pozostawionego na poboczu auta. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Środowy atak zimy znacznie utrudnił życie kierowcom. Od środy do czwartku bolesławiecka policja odnotowała aż 13 zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

Auotobus zderzył się z osobówką - jedna osoba rannaAuotobus zderzył się z osobówką - jedna osoba rannafot. MZ