Magiczna kula, króliczek i przypominajka, czyli ferie z MBP

Magiczna kula, króliczek i przypominajka, czyli ferie z MBP
fot. UM Bolesławiec O tym, że nasza biblioteka oferuje nie tylko wypożyczanie książek, ale daje możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego, wiedzą doskonale najmłodsi uczestnicy zajęć, którzy w czasie ferii przychodzili do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty.
istotne.pl ferie, mbp bolesławiec

Komplety uczestników gromadziły się na warsztatach w bibliotece, które odbywały się pod wspólnym tytułem „Zrobię to sam – czyli ferie z pracami ręcznymi”. Uczestnicy zajęć mogli np. samodzielnie wykonać magiczną, szklaną kulę, dzięki której nie tylko w zimie mogą cieszyć się widokiem wirujących płatków śniegu. W magicznej kuli młodzi czarodzieje najchętniej umieszczali własnoręcznie wykonanego króliczka.

Zajęcia prowadzone w bibliotece były również wspaniałą okazją, by samodzielnie zrobić ciekawy prezent dla bliskiej osoby: przypominajkę o ważnych uroczystościach w rodzinie lub własną, oryginalną grę planszową.

Natomiast na spotkaniach w Filii nr 1 MBP średniowieczne klimaty mogli poczuć słuchacze fragmentów książki „A to historia ...” Kazimierza Szymeczki. W epokę wprowadzały m.in. tematyczne quizy, zagadki, łamigłówki lub opowieści o pierwszych żakach.

UM Bolesławiec/ii