BTS Elektros pokonał Opal Kudowa-Zdrój 3:2

Seniorzy BTS Elektros
istotne.pl 0 bts bolesławiec

Od początku nie było łatwo. Niemal cały pierwszy set to walka punkt za punkt. Na szczęście jednak końcówka tej partii należała do podopiecznych Marcina Sobczyszyna (wygraliśmy tę odsłonę do 20). Podobnie było w drugim secie; mimo oporu gości ten również padł łupem „Elektrycznych” (do 21). Wydawało się, że taki sam przebieg będzie miała też trzecia odsłona i BTS Elektros ponownie zgarnie trzy punkty. Niestety, w końcówce kudowianie zmobilizowali się i wygrali tę partię na przewagi (27:25).

Po wygranym secie ekipa gości wyraźnie odżyła. Czwarta partia to dominacja Opalu, który rozbił „Elektrycznych” do 16. Ale w tie-breaku górą znów byli nasi, zwyciężając do 13, a w całym meczu 3:2 (25:20, 25:21, 25:27, 16:25, 15:13).

Dzięki temu zwycięstwu BTS Elektros Bolesławiec awansował w tabeli na pozycję wicelidera. Warto dodać, że drugie miejsce daje prawo do udziału w barażach o II ligę.