Kaczmarski po raz trzeci! Konkurs dla uczniów

Kaczmarski po raz trzeci! Konkurs dla uczniów
fot. freeimages.com (Arve) Bolesławiecki Ośrodek Kultury Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III Przeglądzie Piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą...".
istotne.pl konkurs, bok-mcc, cik orzeł, jacek kaczmarski

Przegląd został zainicjowany w 10. rocznicę śmierci polskiego poety, barda, kompozytora - Jacka Kaczmarskiego i jest imprezą cykliczną, która w tym roku odbędzie się po raz trzeci. Celem przeglądu jest upamiętnianie, promocja i rozpowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, jak również promowanie idei patriotycznych i niepodległościowych oraz edukacja przyszłych pokoleń.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeń na stronie BOK-MCC.

Do 5 kwietnia czekamy na zgłoszenia solistów. Wypełnioną kartę zgłoszeń należy przesłać na adres na adres e-mail: basia@bok.boleslawiec.pl lub dostarczyć do sekretariatu BOK-MCC, Pl. Piłsudskiego 1c.

Część konkursowa przeglądu odbędzie się w sali wielofunkcyjnej CIK „Orzeł” w piątek, 8 kwietnia o godz. 10.00. Obejmuje wykonanie przez uczestnika jednej piosenki Jacka Kaczmarskiego (gimnazjaliści) oraz dwóch utworów (szkoły ponadgimnazjalne). Dopuszczalne są wszelkie formy interpretacji zarówno tekstu, jak i muzyki.

Również w piątek, 8 kwietnia o godz. 18.00 w CIK „Orzeł” będzie miał miejsce finał konkursu, zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody. Na scenie zaprezentują się laureaci przeglądu.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC