Pomóż Klubowi Biegacza zorganizować Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegu ulicznym. Zagłosuj!

Pomóż Klubowi Biegacza zorganizować Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegu ulicznym. Zagłosuj!
fot. UMWD W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczął pierwszą edycję pilotażowego programu budżetu sportowo-turystycznego „Aktywny Dolny Śląsk”.
istotne.pl umwd, klub biegacza bolesławiec

Dzięki niemu Dolnoślązacy będą mogli realnie współuczestniczyć w podejmowaniu społecznych inicjatyw na rzecz regionu. To obywatelski projekt wydatkowania pieniędzy publicznych, wychodzący naprzeciw potrzebom partycypacji społecznej. Budżet sportowo-turystyczny ma na celu budowanie i rozwijanie tożsamości Dolnoślązaków poprzez aktywizację społeczeństwa obywatelskiego na poziomie regionu. To także rozwijanie współzawodnictwa w pozyskiwaniu środków publicznych.

Pilotażowy budżet będzie posiadał pulę 600 tysięcy złotych i dotyczył projektów „miękkich” z zakresu upowszechniania sportu, turystyki i promowania walorów turystycznych regionu, takich jak: imprezy turystyczne, lokalne zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, seminaria dotyczące rozwoju turystyki, promocji regionu, promowania lokalnych produktów i atrakcji turystycznych, oraz np. publikacje wydawnictw o charakterze turystycznym (tj. przewodniki, foldery, katalogi, informatory itd.).

Wśród projektów z okręgu jeleniogórskiego walczących o dofinansowanie z budżetu Województwa znalazło się przedsięwzięcie Klubu Biegacza Bolesławiec – Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegu ulicznym na 10 km w Bolesławcu. Jak czytamy na stronie programu:

Bieg skierowany jest do aktywnych mieszkańców Dolnego Śląska. Zadaniem biegu jest rozwój sportowej rywalizacji uczestników na poziomie lokalnym i ponadlokalnym (przygotowanie do innych imprez biegowych).

Bieg promować ma również zdrowy styl życia wśród uczestników oraz ma za zadanie rozwijać i propagować uprawianie sportu.

UMWD/Klub Biegacza Bolesławiec/ii