„Elektryczni” w finałowej batalii o drugą ligę!

„Elektryczni” w finałowej batalii o drugą ligę!
fot. BTS Elektros Po 9 miesiącach wyczerpujących zmagań zbliża się finałowa batalia o wejście do drugiej ligi siatkarzy.
istotne.pl siatkówka, bts elektros

Do finału baraży o II ligę piłki siatkowej weszła drużyna BTS Elektros Bolesławiec. O awansie zdecydowały weekendowe spotkania półfinałowe rozegrane w Mikołowie (nasi siatkarze wygrali wszystkie mecze). „Elektryczni” nie ukrywają radości, wiedząc, że niewiele ich już dzieli od przedostania się do drugiej ligi.

W dniach 13–15 maja nasi seniorzy wezmą udział w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w Kozienicach (woj. mazowieckie). Rywalami „Elektrycznych” będą zespoły: UKS Iflo Kosmet-Hurt Biała Podlaska, gospodarz KKS Kozienice oraz dobrze znany z dolnośląskich parkietów MUKS Ziemia Milicka Milicz.

Nasi zawodnicy nie są faworytami turnieju finałowego, lecz zapowiadają, że będą walczyć, aby sprawić niespodziankę i awansować do drugiej ligi.

W ocenie wielu obserwatorów faworytem jest drużyna gospodarzy, której trzon stanowią wychowankowie Czarnych Radom. KKS Kozienice oceniany jest jako jeden z najsilniejszych zespołów w gronie 16, które pozostały w batalii o II ligę

Do II ligi bezpośrednio awansuje jedynie najlepszy zespół, ale jest jeszcze możliwość, że z grona teamów, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach finałowych, PZPS przyzna tzw. dzikie karty, dlatego warto walczyć do końca o każdą piłkę.

Harmonogram meczów turnieju finałowego o wejście do II ligi

  • 13 maja, 18:00 – KKS Kozienice vs UKS Iflo Biała Podlaska
  • 13 maja, 20:00 – MUKS Ziemia Milicka Milicz vs BTS Elektros Bolesławiec
  • 14 maja, 18:00 – UKS Iflo Biała Podlaska vs BTS Elektros Bolesławiec
  • 14 maja, 20:00 – KKS Kozienice vs MUKS Ziemia Milicka Milicz
  • 15 maja, 12:00 – MUKS Ziemia Milicka Milicz vs UKS Iflo Biała Podlaska
  • 15 maja, 14:00 – BTS Elektros Bolesławiec vs KKS Kozienice.

W drużynie panuje wspaniała atmosfera, a w zespole „Elektrycznych” drzemie wielki potencjał. Trzymajcie kciuki za naszych siatkarzy i obserwujcie relacje z meczów z Kozienic na Istotne.pl i na https://www.facebook.com/BTS-Boles%C5%82awiec-178889772274196/?fref=ts.

Gmina Miejska Bolesławiec odmówiła wsparcia wyjazdu zespołu na turniej finałowy o wejście do II ligi do Kozienic. Zarząd klubu nie komentuje tego, dziękuje natomiast firmom Elektros, Hörmann Polska i Chodyra Clinic – Centrum Implantologii i Ortodoncji za wsparcie finansowe i umożliwienie udziału w turnieju finałowym.

BTS Elektros/ii