I Przegląd Piosenki Przedszkolnej POZYTYWKA w BOK-MCC

I Przegląd Piosenki Przedszkolnej POZYTYWKA w BOK-MCC
fot. BOK-MCC W piątek, 13 maja o godz. 11.00 w sali Forum BOK-MCC odbędzie się I Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Pozytywka”. Wezmą w nim udział dzieci z 12 bolesławieckich przedszkoli. Wstęp wolny.
istotne.pl bok-mcc, cik orzeł

Przegląd jest podsumowaniem projektu realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki „Spotkanie z Zieloną Półnutką” skierowanego do najstarszych grup z bolesławieckich przedszkoli, z którego skorzystało 425 dzieci.

W ramach programu realizowanego od połowy lutego w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbywały się zajęcia umuzykalniające dla dzieci. Do projektu zgłoszono 21 grup z bolesławieckich przedszkoli: z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1, 2, 3, 3 – Filia, 4, 5, 6, 7 oraz z Przedszkola Nibylandia, Zielona Nibylandia, Niepublicznego Przedszkola Jacek i Agatka, Niepublicznego Przedszkola Bajka oraz Prywatnego Przedszkola Oxpress. Każda ze zgłoszonych do projektu grup uczestniczyła w dwóch spotkaniach, na których realizowane były działania związane ze śpiewem i tańcem.

Projekt powstał, aby zaspokoić nie tylko ruchowe potrzeby dziecka, ale także rozwinąć szereg jego dyspozycji psychofizycznych, takich jak: spostrzegawczość, pamięć, koncentracja, szybka reakcja, koordynacja wzrokowo - ruchowa, orientacja w schemacie własnego ciała i w przestrzeni. Zajęcia umuzykalniające śpiewu i tańca prowadziły instruktorki BOK-MCC Barbara Lendzian i Agnieszka Radwańska.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC