Przedszkolaki na wielkiej scenie! Brawo!

Przedszkolaki na wielkiej scenie! Brawo!
fot. BOK-MCC Na scenie Forum podczas I Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Pozytywka” wystąpili młodzi wokaliści z dwunastu bolesławieckich przedszkoli.
istotne.pl bok-mcc, beata sulska, barbara lendzian, agnieszka radwańska, kinoforum

Uczestników oraz publiczność przeglądu, w imieniu władz miasta, przywitał Kornel Filipowicz Zastępca Prezydenta. Następnie odbyło się 12 występów podczas których prezentowali się soliści, duety oraz grupy składające się od kilku do kilkudziesięciu przedszkolaków. Prezentacje miały swój indywidualny charakter: odpowiednie stroje, rekwizyty, choreografię, dodatkowe dekoracje nawiązujące do wykonywanych piosenek. Wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1, 2, 3, 3 – Filia, 4, 5, 6, 7 z oddziałami integracyjnymi oraz z Przedszkola Zielona Nibylandia, Niepublicznego Przedszkola Jacek i Agatka, Niepublicznego Przedszkola Bajka oraz Prywatnego Przedszkola Oxpress. W wykonaniu dzieci usłyszeliśmy utwory: „Mam tę moc”, „Smerfny świat”, „Mucha w mucholocie”, „Laleczka z saskiej porcelany” i inne.

Po wysłuchaniu piosenek Jury w składzie: Ewa Lijewska-Małachowska Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Beata Sulska Naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miasta Bolesławiec oraz Łukasz Jaźwiec Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu, udało się na naradę. W tym czasie, na scenie we wspólnym układzie tanecznym, zaprezentowało się po trzech przedstawicieli z każdego przedszkola. Dzieci zatańczyły układ, przygotowany podczas zajęć umuzykalniających w ramach projektu pt. „Spotkania z Zieloną Półnutką”.

Ostatecznie Jury postanowiło przyznać ex aequo dla wszystkich występujących I miejsce. Każda z grup uczestnicząca w przeglądzie otrzymała dyplom, okolicznościową statuetkę, pluszowego misia oraz słodycze.

Występy zostały ciepło przyjęte przez publiczność, którą w większości stanowili koledzy i koleżanki występujących oraz ich opiekunowie i rodzice.

Projekt „Spotkanie z Zieloną Półnutką” zrealizowany przez BOK-MCC skierowany był do najstarszych grup z bolesławieckich przedszkoli. W ramach programu od połowy lutego w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbywały się zajęcia umuzykalniające dla dzieci. Wzięło w nim udział 425 dzieci z 13 przedszkoli - 21 grup. Każda z grup uczestniczyła w dwóch spotkaniach, na których realizowane były działania związane ze śpiewem i tańcem. Zajęcia umuzykalniające śpiewu i tańca prowadziły instruktorki BOK-MCC Barbara Lendzian i Agnieszka Radwańska.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC