Spotkanie w ramach projektu "Czytanie Miasta" w BOK-MCC

Spotkanie w ramach projektu
fot. Krzysztof Gwizdała Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie poświęcone projektowi „Czytanie Miasta” Europejskiej Stolicy Kultury 2016, realizowanego w Bolesławcu we współpracy z BOK-MCC.
istotne.pl bok-mcc, czytanie miasta

Szczególnie liczymy na obecność osób, które wezmą udział w inicjatywie „Bolesławiec, pamiętam że…” i podzielą się wspomnieniami związanymi z naszym miastem. Niedziela, 15 maja, o 11.00 sala konferencyjna BOK-MCC (Pl. Piłsudskiego 1c).

Program spotkania

W godz. 11 .00 – 12.00 Kamila Kamińska i Agnieszka Wieszaczewska z Uniwersytetu Wrocławskiego opowiedzą o projekcie jak również o samym pomyśle na „czytanie miast” w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
W godz. 12.00 - 14.00 Inicjatywa pt.: „Bolesławiec, pamiętam że…” . Państwa historie pomogą realizatorom projektu wsłuchać się w nasze miasto. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zechcą podzielić się pamięcią o naszym mieście. Będzie dla nas ogromną przyjemnością móc wysłuchać Państwa historii.

Projekt „Czytanie miasta” łączący świat nauki i animacji. W ramach projektu zespół badawczy poznaje historię i charakter miejsca, analizuje miasto. Efekt tej pracy zostanie zaprezentowany podczas seminarium w Bolesławcu oraz podczas międzynarodowej konferencji sieci UNECC (Sieć Uniwersytetów Europejskich Stolic Kultury). Latem odbędzie się w Bolesławcu działanie artystyczne dostosowane do tekstu miejskiego, a także oczekiwań mieszkańców.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC