Rozpoczęła się budowa ciągu komunikacyjnego przy ul. Kościuszki

Rozpoczęła się budowa ciągu komunikacyjnego przy ul. Kościuszki
fot. UM Bolesławiec W Bolesławcu przy ul. Kościuszki rozpoczęła się budowa ciągu komunikacyjnego. Prace prowadzone są w ciągu drogi wojewódzkiej nr 297.
istotne.pl droga, budowa, um bolesławiec

Przebudowa dotyczy odcinka o długości 2,13 km, od skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Góralską do skrętu na osiedle domków socjalnych – boczna ul. Kościuszki. Budowa ciągu komunikacyjnego ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi wojewódzkiej nr 297.

Budowa ciągu komunikacyjnego przy ul. KościuszkiBudowa ciągu komunikacyjnego przy ul. Kościuszkifot. UM Bolesławiec

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in. przebudowę istniejącego pobocza po stronie lewej (w początkowej części po stronie prawej) na pobocze utwardzone o nawierzchni bitumicznej. Projekt obejmuje również przebudowę istniejących chodników. Zaprojektowano również dwie zatoki autobusowe w lokalizacjach istniejących przystanków oraz przejścia dla pieszych. Przejścia dla pieszych oświetlone zostaną przez lampy uliczne autonomiczne (solarne) – po dwie dla każdego przejścia. Do oświetlenia terenu przystanków przy zatokach autobusowych zaplanowano po jednej lampie.

Zadanie realizowane jest przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu, wykonawcą robót jest firma Budagro z Pieńska. Na realizację budowy w budżecie miasta Bolesławca zaplanowano 430 500 zł. W tym celu w lipcu 2014 roku zawarte zostało porozumienie w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminy Miejskiej Bolesławiec dla Województwa Dolnośląskiego.

iza