BTS Elektros najlepszy w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej

BTS Elektros najlepszy w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej
fot. GA W sobotę 24 października w hali MZS nr 2 w Bolesławcu rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej.
istotne.pl siatkówka, bts elektros

W zawodach, które odbyły się pod honorowym patronatem prezydenta Bolesławca, udział wzięły cztery ligowe zespoły: Klub Siatkarski Jelenia Góra, UKS PCO-Volley Żarów, Vfb Görlitz e.V. oraz BTS Elektros Bolesławiec.

Bolesławiecka ekipa zajęła pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasowali się siatkarze z Jeleniej Góry, a na trzeciej – zawodnicy z Żarowa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (i jednocześnie najlepszym atakującym) został Rafał Wójtowicz z BTS Elektros Bolesławiec. Najlepszym przyjmującym okazał się Marcin Wójciak z UKS PCO-Volley Żarów, a najlepszym zagrywającym – Bartek Świdziński (KS Jelenia Góra).

– Bardzo się cieszę z tej wygranej – mówi w rozmowie z „ii” Jacek Łuczkowski, prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. – To miał być turniej typowo szkoleniowy, szansę mieli dostać zmiennicy. I tak się stało. Cieszy mnie również konsekwencja trenera, który dał zmiennikom pograć do końca.

Tego dnia na parkiet wyszli ci zawodnicy ekipy seniorskiej, którymi klub obecnie dysponuje – trzech środkowych nadal przechodzi szkolenie na poligonie. Mimo to nasza ekipa – po zaciętej walce i bardzo emocjonującej końcówce – pokonała team z Żarowa, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. – Żarów nie odpuścił, to był bardzo zacięty mecz – komentuje J. Łuczkowski. – Dopisali nam też kibice, którzy potrafili przyjść w sobotę rano i dopingować swój zespół. To cieszy.

Turniej był współfinansowany przez Gminę Miejską Bolesławiec.

BTS Bolesławiec/ii