Rewelacyjne taneczne przedstawienie w BOK-MCC

Rewelacyjne taneczne przedstawienie w BOK-MCC
fot. Dawid Meier W środę w kinie Forum zaprezentowały się zespoły taneczne na co dzień ćwiczące w pracowniach BOK-MCC w pięknym przedstawieniu „Od Hiszpanii po Orient”.
istotne.pl bok-mcc, alicja kozioł, magdalena zientara

W przedstawieniu udział wzięli uczestnicy pracowni tańca orientalnego „Arabeska” prowadzonej przez Alicję Kowal oraz pracowni tańca flamenco „Carmen”, której instruktorem jest Magdalena Zientara.

Dodatkową atrakcją wieczoru był występ zaproszonych gości. Pokaz tańca flamenco zaprezentowało Studio Tańca Flamenco Katarzyny Radułowicz.

Taniec orientalny

W Szkole Tańca Orientalnego prowadzonej przez Alicję Kowal kobiety uczą się tańca brzucha. Zajęcia są dla wszystkich pań, bez względu na wiek i sylwetkę. Taniec brzucha pomaga ładnie ukształtować i wzmocnić mięśnie łydek, ud, brzucha, bioder i pośladków, pracują także mięśnie grzbietu i ramion. Całe ciało po tańcu jest rozluźnione i dotlenione. To także doskonała metoda na wysmuklenie talii.

Nie ma lepszej metody niż taniec brzucha na relaks i ukojenie skołatanych nerwów. Zmysłowe ruchy, jakie wykonuje się w tym tańcu, pozwalają wyzbyć się kompleksów i polubić swoje ciało. Dzięki zdobywanej w trakcie ćwiczeń pewności ruchów wzrasta też pewność siebie. Atrakcyjne tancerki z pracowni tańca orientalnego BOK-MCC można podziwiać na wszystkich większych świętach miejskich, kiedy prezentują na scenie swoje umiejętności.

Ogniste flamenco

Na zajęciach Magdaleny Zientary (pedagoga z wieloletnim doświadczeniem) warsztatowicze tańczą bardzo rytmiczne flamenco, taniec z Andaluzji.

Na tych zajęciach stawia się na muzykalność i poczucie rytmu. W Szkole Tańca Flamenco „Carmen” kobiety i mężczyźni mogą odnaleźć swoją siłę. Poza walorami estetycznymi nauka flamenco pomaga w ćwiczeniu koordynacji ruchowej oraz utrzymaniu prawidłowej sylwetki.

W czym tkwi siła flamenco? W oryginalnych melodiach i rytmach, w ekspresyjnym sposobie używania głosu przez śpiewającego flamenco, w akordach towarzyszącej mu gitary, w ogromnym ładunku emocjonalnym tej muzyki i w tańcu: impulsywnym, ale też pełnym napięcia.