Grand Prix dla Hanny Druzgały z Elekronika

Grand Prix dla Hanny Druzgały z Elekronika
fot. BOK-MCC Jury przyznało nagrodę ufundowaną przez terenową organizację NSZZ Solidarność w powiecie bolesławieckim uczennicy Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu za interpretację utworów „Powrót” oraz „Modlitwa”.
istotne.pl bok-mcc, cik orzeł, jacek kaczmarski, hanna druzgała

Przegląd piosenek Jacka Kaczmarskiego organizowany przez BOK-MCC odbył się po raz trzeci. Skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Niewęgłowska, Barbara Lendzian, Jan Filipek i Aleksander Samostrokov, wysłuchała 14 prezentacji w kategorii gimnazjum oraz 6 prezentacji w kategorii szkoła ponadgimnazjalna.

Gimnazja
I nagrodę otrzymała JULIA GOŁĘBIOWSKA z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, opiekun Sławomir Zimniak - utwór „Źródło”,
II nagrodę zdobyła JULIA KWIATKOWSKA z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, opiekun Justyna Rapa - utwór „Iskry i łzy”,
III nagrodę otrzymał MARCEL SAS z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, opiekun Maria Sas - utwór „Między nami”.

W tej kategorii wyróżniono: Wiktorię Majtykę z Zespołu Szkół w Nowej Wsi, opiekun Karolina Jackowska - utwór „Mury”, Marikę Zdunek z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, opiekun Justyna Rapa - utwór „Modlitwa o wschodzie słońca”, Zuzannę Hryniewicz z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, opiekun Justyna Rapa - utwór „Rozmowa” oraz Agatę Stryczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi, opiekun Jolanta Zarębska, utwór -„Dęby”.

Szkoły Ponadgimnazjalne
I nagrodę zdobyła MARTYNA KUKLIŃSKA z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, opiekun Sławomir Zimniak, utwory - „Przedszkole” i „Nasza klasa”,
II nagrodę otrzymała DOROTA LESZCZYŃSKA z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, opiekun Sławomir Zimniak, utwory „Zbroja” i „Modlitwa”,
III nagrodę zdobyła KATARZYNA BLATKIEWICZ z II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, opiekun Iwona Florkowska - utwory „Nasza klasa” i „Nie lubię”.

Laureaci otrzymali nagrody i zaprezentowali się podczas wieczornego koncertu. Na zakończenie publiczność miała okazję wysłuchać również mini recitalu, który wykonali na gitarach klasycznych: Mirosław Kuc i jego utalentowany uczeń z pracowni gitary BOK-MCC Wojciech Andrzejewski.

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC