Spotkanie z Tadeuszem Jurkowskim w CIK Orzeł

Spotkanie z Tadeuszem Jurkowskim w CIK Orzeł
fot. BOK-MCC Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół zaprasza na inaugurację projektu "Ocalić od zapomnienia – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni".
istotne.pl bok-mcc, cik orzeł, tadeusz jurkowski

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o 16:00. Gościem będzie autor pierwszej pracy magisterskiej na temat „Osiedleń Polaków z Jugosławii w Powiecie Bolesławieckim”. Wstęp wolny.

Tuż po spotkaniu odbędzie się pokaz bałkańskiej historii Romea i Julii podczas największego na świecie festiwal-maratonu orkiestr dętych "Gucza! – Pojedynek na trąbki”

Projekt, "Ocalić od zapomnienia – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec w drodze konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych poprzez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty uprawnione do prowadzenia działalności w sferze pożytku publicznego w 2016 roku. Jest kontynuacją projektu rozpoczętego w ubiegłym roku, jako cyklu otwartych spotkań, których celem jest przekazywanie w atrakcyjny sposób naszej historii młodszym pokoleniom. W związku z przypadającą w 2016 roku rocznicą, spotkania odbywają się pod kątem rocznicowym. Będzie to 5 osobnych spotkań. Ich charakter będzie różnorodny – prelekcje, promocja książek, prezentacje materiałów i publikacji historycznych. Naszymi gośćmi będą kolejno: Tadeusz Jurkowski, Jan Bujak, Tomasz Jacek Lis, Anna Bober – Tubaj, Marek Szajda. Spotkania odbywać się będą w okresie od kwietnia do października w CIK "Orzeł" przy wsparciu Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC
Logo BOK-MCC i UMLogo BOK-MCC i UMfot. BOK-MCC