BTS Elektros wicemistrzem III ligi!

BTS Elektros wicemistrzem III ligi!
fot. BTS Elektros Nasi siatkarze, zdobywając wicemistrzostwo województwa dolnośląskiego, trafili do grona 32 zespołów, które będą rywalizować o 4 miejsca w II lidze.
istotne.pl siatkówka, bts elektros

W ostatnim meczu sezonu „Elektryczni” zmierzyli się na wyjeździe z siatkarzami Opalu Kudowa-Zdrój. W pierwszej odsłonie ekipa gości pokonała gospodarzy do 23. W drugim secie bolesławianie zmiażdżyli kudowian do 11.

W trzeciej partii zaś zastępujący Marcina Sobczyszyna i debiutujący w roli trenera „Elektrycznych” Damian Śliwiński dał pograć zmiennikom. I, niestety, ulegliśmy Opalowi 23:25. W czwartym secie – trener wykazał się żelazną konsekwencją – nadal grali zmiennicy. I tym razem to bolesławianie byli górą, wygrywając czwartą partię do 22, a cały mecz – 3:1.

Tym samym nasi siatkarze wywalczyli wicemistrzostwo województwa dolnośląskiego i trafiali do grona 32 zespołów, które będą rywalizować o 4 miejsca w II lidze.

W dniach 29 kwietnia–1 maja nasi siatkarze będą reprezentować Dolny Śląsk na rozgrywkach centralnych w Mikołowie.

Jak czytamy w regulaminie rozgrywek o wejście do II ligi, w I etapie centralnym startują 32 zespoły, podzielone na 8 grup. Dwie najlepsze ekipy z grupy awansują do finału. W turnieju finałowym zaś spotka się 16 zespołów, podzielonych na 4 grupy. Zwycięzcy grup otrzymają awans do II ligi.

Grupa VIII

  1. UKS TRÓJKA Mikołów (śląskie)
  2. SPS Głogówek (opolskie)
  3. BTS Elektros Bolesławiec
  4. TS WENA Kostrzyn nad Odrą (lubuskie).

BTS Bolesławiec/ii