BTS Elektros wicemistrzem III ligi!

BTS Elektros
fot. BTS Elektros Nasi siatkarze, zdobywając wicemistrzostwo województwa dolnośląskiego, trafili do grona 32 zespołów, które będą rywalizować o 4 miejsca w II lidze.
istotne.pl 0 bts bolesławiec

W ostatnim meczu sezonu „Elektryczni” zmierzyli się na wyjeździe z siatkarzami Opalu Kudowa-Zdrój. W pierwszej odsłonie ekipa gości pokonała gospodarzy do 23. W drugim secie bolesławianie zmiażdżyli kudowian do 11.

W trzeciej partii zaś zastępujący Marcina Sobczyszyna i debiutujący w roli trenera „Elektrycznych” Damian Śliwiński dał pograć zmiennikom. I, niestety, ulegliśmy Opalowi 23:25. W czwartym secie – trener wykazał się żelazną konsekwencją – nadal grali zmiennicy. I tym razem to bolesławianie byli górą, wygrywając czwartą partię do 22, a cały mecz – 3:1.

Tym samym nasi siatkarze wywalczyli wicemistrzostwo województwa dolnośląskiego i trafiali do grona 32 zespołów, które będą rywalizować o 4 miejsca w II lidze.

W dniach 29 kwietnia–1 maja nasi siatkarze będą reprezentować Dolny Śląsk na rozgrywkach centralnych w Mikołowie.

Jak czytamy w regulaminie rozgrywek o wejście do II ligi, w I etapie centralnym startują 32 zespoły, podzielone na 8 grup. Dwie najlepsze ekipy z grupy awansują do finału. W turnieju finałowym zaś spotka się 16 zespołów, podzielonych na 4 grupy. Zwycięzcy grup otrzymają awans do II ligi.