Saperzy: 5 niewybuchów w dwa dni

Saperzy: 5 niewybuchów w dwa dni
fot. Patrol Rozminowania nr 23 Kwiecień to najbardziej pracowity miesiąc dla bolesławieckiego Patrolu Rozminowania nr 23.
istotne.pl policja, saper

Nasi saperzy w dniach 12–13 kwietnia mieli ręce pełne roboty. We wtorek niewybuchy znaleziono w Jurkowie (gmina Warta Bolesławiecka) i w Osieczowie (gmina Osiecznica).

W środę nasi saperzy interweniowali między Kraśnikiem Górnym a Kruszynem (gmina Bolesławiec), w Szczytnicy i w Łaziskach.

Policja apeluje o rozsądek i powiadamianie odpowiednich służb w przypadku, gdy znajdziemy przedmioty, które mogą być niewybuchami. Pozostawienie niewybuchu stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób. – Najważniejsze jest to – mówił „ii” st. chorąży Radosław Mazur, dowódca Patrolu Rozminowania nr 23 – żeby nie dotykać niewybuchów, tylko powiadomić policję, straż leśną lub leśniczego. Ostatnio doszło do dwóch wypadków związanych z niewybuchami. Chcemy uświadomić wszystkim, że one nadal są groźne. Nawet jeśli są zardzewiałe i zabłocone, to wewnątrz mogą być w takim stanie, jakby dopiero co opuściły fabrykę.