Sprzedawcy paliw podobno są w zmowie

Sprzedawcy paliw podobno są w zmowie
fot. sxc.hu Przedstawiciele Bolesławieckiego Forum Gospodarczego chcą złożyć w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyk monopolistycznych przy ustalaniu cen paliw w naszym mieście.
istotne.pl paliwo, benzyna

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że bolesławiecka benzyna jest jedną z droższych w Polsce. Nikt nie potrafi jednak rozsądnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje.

"Na wszystkich stacjach benzynowych w Bolesławcu ceny paliw są jednakowe i są to ceny najwyższe w Polsce" mówi Kazimierz Marczewski, prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego.

Benzyna może jednak kosztować dużo, bo klientów jest wielu. Gdyby popyt był mniejszy, ceny zapewne zaczęłyby spadać.

Członkowie Forum Gospodarczego uważają, że między właścicielami stacji panuje ciche porozumienie. W liście do UOKiK jest sugestia stosowania przez bolesławieckie stacje praktyk monopolistycznych. Wnioskodawcy oczekują, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbada sprawę i wyda oświadczenie.

Do Bolesławieckiego Forum Gospodarczego należą cztery organizacje: Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze, Cech Rzemiosł Różnych, Związek Pracodawców oraz Stowarzyszenie Kupców Bolesławieckich.