Arkadiusz Krzemiński rozmawia z bolesławianami

Arkadiusz Krzemiński rozmawia z bolesławianami
fot. Arkadiusz Krzemiński Kandydat Platformy, lista 2, miejsce 16, dzieli się z wyborcami tym, co zamierza zmienić w Polsce i co jest dla niego ważne.
istotne.pl platforma obywatelska, arkadiusz krzemiński, wybory 2015

Szanowni Państwo,

po studiach wróciłem do Bolesławca, tu założyłem kancelarię prawno-odszkodowawczą. Inaczej patrzę na świat prowadząc własną firmę w polskich realiach. Przede wszystkim jestem blisko ludzkich spraw i to trudnych. Od 2009 roku pracuję przy sprawach prawnych, walczę o moich klientów w urzędach i przed sądem, pomogłem tak tysiącom konkretnych ludzi.

Dlatego jednym z moich postulatów jest skuteczniejsza egzekucja alimentów oraz naprzemienna władza rodzicielska. Znam wiele historii kobiet i samotnych matek, które od lat nie mogą sobie poradzić z wyegzekwowaniem od ojca dziecka nawet 100 złotych na dziecko. W tym roku prowadziłem kilkadziesiąt taki spraw, jeśli dłużnik nie chciał płacić to tylko co siódma egzekucja komornicza była skuteczna.

Ważne jest dla mnie eliminowanie złego prawo, gdzie przepis ważniejszy jest niż człowiek. Przykładów można podawać wiele. Przytoczę tu choćby kredyty we frankach szwajcarskich, problemy z ich spłacaniem są dramatami wielu polskich rodzin. Złe prawo wykorzystywane jest przeciwko ludziom. Takim przykładem jest przykład działalność SKOKu i afery z tym związanej. Kolejnym przykładem są dramaty osób zadłużonych, które wpadły w spiralę zadłużenia. W wielu sytuacja jest to wina firm pożyczkowych, które w sposób niedozwolony i zawiły konstruują umowy z pożyczkobiorcą. Zawierając w umowach szereg ukrytych opłat. Taki stan rzeczy obrazuje słabość tworzonego prawa, a luki w nim są wykorzystywane przez firmy pożyczkowe. To takie właśnie złe prawo zamierzam zmieniać.

Ważnym dla mnie celem jest również ułatwienie komunikacja miast i wsi. Rozwój gospodarczy łączy się z dobrą komunikacją miedzy miejscowościami, z łatwym dojazdem do szkół, czy do pracy. Dlatego chcę wspierać inwestycje komunikacyjne, które pozostają poza zasięgiem władz samorządowych. Przykładem moich skutecznych działań jest zabieganie o budowę wschodniej obwodnicy Bolesławca, już niedługo rozpocznie się jej budowa. Walczyliśmy o nią przez lata. Ta droga ma biec od ronda w Kruszynie do ulicy Jeleniogórskiej. Koszt budowy tego odcinka to 45 mln złotych.

Od dwóch kadencji jestem radnym Rady Miasta Bolesławiec. Działam w Komisji Infrastruktury i Budownictwa, gdzie zajmuje się sprawami dotyczącymi ładu przestrzennego i gospodarki nieruchomościami. W komisji staram się usprawniać rozwiązania drogowe w naszym mieście. Na bieżąco zgłaszam sprawy skierowane do mnie przez mieszkańców dotyczące stanu dróg, ulic. Zabiegam też o budownictwo mieszkaniowe.

Mam praktyczne przygotowanie do służenia społeczeństwu w sejmie. Byłem stypendystą studiów zagranicznych na kierunku prawo w Regensburgu (Niemcy), stypendystą naukowym na Uniwersytecie Wrocławskim. Angażuje się jako wolontariusz w działania WOŚP. Organizowałem wiele akcji charytatywnych na rzecz dzieci chorych na raka, bądź poszkodowanych w wypadkach losowych.

Chcę być posłem z Bolesławca. Wiem, jak bardzo by się nam przydał. Przekonywałem do głosowanie na mnie bezpośrednio, na ulicach miasta. Ostatnie cztery tygodnie rozmawiałem z ludźmi, wymieniałem z nimi myśli i spostrzeżeń. Przyjmowałem celne uwagi moich rozmówców. Rozmowy, twarzą w twarz i mnóstwo emocji, były dla mnie wielką lekcją życia! Bardzo wiele się w tych tygodniach nauczyłem. Naprawdę. To też wartość dodana do mojego kandydowania.

Arkadiusz Krzemiński

 

Sfinansowane ze środków KW Platforma Obywatelska RP