Świetna wystawa krakowskiej ASP w BOK-MCC

Świetna wystawa krakowskiej ASP w BOK-MCC
fot. BOK-MCC W piątkowy wieczór, 16 października w galerii „mała Biała” odbył się wernisaż wystawy studentów i absolwentów pracowni Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
istotne.pl bok-mcc, akademia sztuk pieknych

Wystawa ceramiki „Teatr przestrzeni twórczej” została zorganizowana z okazji 10-lecia plenerów w Szklarskiej Porębie i prezentuje prace 33 artystów-rzeźbiarzy. Obecnych na wernisażu przywitała Ewa Lijewska-Małachowska Dyrektor BOK-MCC.

To kolejna wyjątkowa wystawa artystów z Krawkowa, którzy goszczą chętnie w mieście ceramiki. W 2013 roku w obu galeriach BOK-MCC prezentowane były ekspozycje rzeźb ceramicznych. W galerii „Długiej” zaprezentowano prace studentów i absolwentów pracowni rzeźby ceramicznej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W drugiej galerii w głównym budynku BOK-MCC otworzono z kolei debiutancką wystawę rzeźby i rysunku Magdaleny Cisło. Prezentowana jest na niej praca dyplomowa artystki: cykl „O przezwyciężaniu cierpienia-o twórczej sile nadziei”. Magdalena Cisło otrzymała za swoją pracę dyplom z medalem rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej debiut wystawienniczy odbył się w naszym mieście.

Na wernisażu dwa lata temu profesor Czesław Dźwigaj dziękował organizatorom wystawy za gościnę w Bolesławcu.

– Dziękuję dyrektorce BOK-MCC Ewie Lijewskiej-Małachowskiej i bolesławianom, że pomagacie młodym twórcom w debiucie – powiedział profesor pracowni rzeźby ceramicznej. – W ich dossier Bolesławiec i ta wystawa pojawi się jako jedno z doświadczeń. Działalność ośrodka kultury to intelektualny wkład w budowanie Polski, który będzie kiedyś procentował – dodał Czesław Dźwigaj.

W otwarciu tegorocznej wystawy uczestniczyli opiekunowie merytorycznymi autorów, wykładowcy Wydziału Rzeźby prof. Czesławem Dźwigaj i mgr Marita Benke-Gajda. Profesor Czesław Dźwigaj mówił o historii krakowskiej uczelni, która jest najstarszą uczelnią artystyczną w Polsce i za trzy lata obchodzić będzie jubileusz dwustulecia swojego istnienia.

Wystawa „Teatr przestrzeni twórczej” czynna będzie do 8 stycznia 2016 roku. Zapraszamy.

Wystawa ASP Kraków w BOK-MCC 2015Wystawa ASP Kraków w BOK-MCC 2015fot. BOK-MCC
Wystawa ASP Kraków w BOK-MCC 2015Wystawa ASP Kraków w BOK-MCC 2015fot. BOK-MCC

 

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC