Kobieca kampania Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej

Kobieca kampania Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej
fot. Krzysztof Gwizdała Posłanka Zjednoczonej Lewicy gościła w Bolesławcu. Była wspierana przez Jolantę Kwaśniewską.
istotne.pl małgorzata sekuła-szmajdzińska, zjednoczona lewica

Reklamowym gadżetem Małgorzaty Szmajdzińskiej w tej kampanii jest bezbarwna szminka pielęgnująca usta. Zapytaliśmy o to, kto jest pomysłodawcą tej praktycznej wizytówki.

– To niespodzianka, bo szminkę wymyślił Janusz Zemke – odpowiedziała kandydatka. – To mój przyjaciel i były sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. To również osoba, która mnie namówiła cztery lata temu, bym startowała w wyborach parlamentarnych. I muszę wspomnieć, że to się sprawdziło. Trzy razy pod rząd znalazłam się w gronie najlepszych posłów w rankingu Polityki, a to ocena 150 dziennikarzy pracujących w sejmie – dodała Szmajdzińska.

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska zdradziła nam, że jest najchętniej widzianą przez kolegów z innych partii osobą w ławie poselskiej. Posłanka z wielką serdecznością wypowiadała się też o Jolancie Kwaśniewskiej i jej projekcie wspierania osób starych w Polsce.

Dużo ciepłych słów padło pod adresem mieszkańców Bolesławca. – Bolesławian cenię za pozytywną energię, bliskie stały się mi Amazonki, one pokazują wszystkim, że nie można się w życiu poddać. I ja tak działam – powiedziała Małgorzata Szmajdzińska.

Obejrzyj krótki wywiad z posłanką.