Radość tworzenia. Ceramika Barbary Kozłowskiej-Trojnar

Radość tworzenia. Ceramika Barbary Kozłowskiej-Trojnar
fot. Grzegorz Matoryn Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza na wernisaż wystawy Radość tworzenia, uświetniający jubileusz 30 lat pracy twórczej Barbary Kozłowskiej-Trojnar, który odbędzie się 23 października w piątek o godzinie 18:00 w budynku Muzeum przy ul. M. Kutuzowa 14.
istotne.pl muzeum ceramiki, barbara kozłowska-trojnar

Wystawa stanowi próbę podsumowania dorobku artystycznego od uzyskania dyplomu z projektowania ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu w 1985 r., do dnia dzisiejszego.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć zarówno ceramikę unikatową, jak również wybrane wzory użytkowe, które artystka zaprojektowała i wprowadziła do produkcji podczas wieloletniej współpracy z Zakładami Ceramicznymi „Bolesławiec”. Ceramika unikatowa to efekt fascynacji ogrodem. Stworzone przez artystkę rzeźby współgrają z przyrodą, podkreślają jej walory, jednocześnie nie dominując nad roślinnością.

Barbara Kozłowska-Trojnar po uzyskaniu dyplomu otrzymała roczne stypendium dla Młodych Twórców Ministra Kultury i Sztuki w 1986 roku oraz roczne stypendium Wojewody Legnickiego w 1987 roku. W tym czasie nawiązała współpracę z Zakładami Ceramicznymi „Bolesławiec” dla których zaprojektowała i wdrożyła do produkcji około 300 wzorów użytkowych. Kilka projektów zostało nagrodzonych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz Związek Polskich Artystów Plastyków. Prace artystki były prezentowane na licznych wystawach krajowych i zagranicznych oraz na trzech indywidualnych wystawach w: Bolesławcu, Berlinie i Opolu.

Wystawę Radość tworzenia. Ceramika Barbary Kozłowskiej-Trojnar można oglądać od 24 października do 15 listopada 2015 roku. w Dziale Historii Miasta przy ul. M. Kutuzowa 14 w godzinach od 10:00 do 16:00 od wtorku do niedzieli.

Informacja Muzeum Ceramiki