W oczekiwaniu Wielkiej Nocy

W oczekiwaniu Wielkiej Nocy
fot. UM Bolesławiec Społeczność II Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Parkowej w Bolesławcu przy wspólnie przygotowanym posiłku spędziła czas przedświątecznego oczekiwania Wielkiej Nocy.
istotne.pl wielkanoc, ii środowiskowy dom samopomocy

W spotkaniu uczestniczyli zarówno podopieczni wraz z opiekunami, jak i pracownicy II Środowiskowego Domu Samopomocy. – W tym okresie dużo czasu poświęcamy na rozmowy związane z tradycjami wielkopostnymi i wielkanocnymi – mówi kierowniczka II ŚDS Agnieszka Pisarek-Grzesiak.

Podopieczni Domu Samopomocy tworzą również piękne ozdoby wielkanocne, które prezentowane są na ekspozycji. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzenia zdrowia, radości i pomyślności oraz pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył Kornel Filipowicz, zastępca prezydenta Bolesławca.

Warto przypomnieć, że najważniejszym zadaniem II Środowiskowego Domu Samopomocy jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności osób uczestniczących w zajęciach terapeutycznych, niezbędnych do możliwie jak najbardziej samodzielnego i godnego życia. Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji szereg pracowni, w których pod opieką doświadczonych terapeutów rozwijają swoje umiejętności, zdobywając sukcesywnie coraz większą samodzielność.

UM Bolesławiec/ii