Wielkanocne spotkanie artylerzystów

Wielkanocne spotkanie artylerzystów
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński 23 marca br. żołnierze Pułku, pracownicy wojska, a także przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz instytucji garnizonu bolesławieckiego spotkali się przy wielkanocnym stole, aby zgodnie z tradycją podzielić się święconym jajkiem.
istotne.pl 23śpa

Inaugurując spotkanie, dowódca Pułku płk Paweł Świtalski złożył żołnierzom i przybyłym gościom wielkanocne życzenia:

Jak co roku w przeddzień Świąt Wielkanocnych spotykamy się, by wspólnie uczcić najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tym szczególnym dniu przyjmijcie życzenia radości i spokoju, nie tylko w okresie świąt spędzonych w gronie rodziny i najbliższych, ale także w codziennej służbie i pracy.

Uczestnicy spotkania przyjęli także życzenia od wiceprezydenta Bolesławca Kornela Filipowicza oraz reprezentującego starostę bolesławieckiego Stanisława Chwojnickiego, którzy w ciepłych słowach odnieśli się do dobrze układającej się współpracy i działalności artylerzystów w środowisku lokalnym.

Kapelan Pułku ks. ppor. Paweł Antkiewicz odmówił modlitwę oraz w krótkim rozważaniu odniósł się do znaczenia najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym, jakim jest celebracja Misterium Paschalnego. Symbolikę najstarszych świąt chrześcijańskich podkreślił także ks. dr Stanisław Kusik, dziekan Dekanatu Bolesławiec Zachód.

Po poświęceniu przez duchownych potraw, które znalazły się na wielkanocnym stole, żołnierze i zaproszeni goście podzielili się jajkiem – symbolem odradzającego się życia, a następnie kosztowali tradycyjnych wielkanocnych potraw. Te, przygotowane przez kucharzy batalionu logistycznego, jak co roku cieszyły podniebienia wszystkich uczestników wielkanocnego spotkania artylerzystów.

kpt. Remigiusz Kwieciński/ii