Pożegnanie z Brygadą

Pożegnanie z Brygadą
fot. kpt. Adriana Wołyńska W poniedziałkowy poranek 30 listopada przed całym stanem osobowym 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) stanęło 37 żołnierzy: oficerów, podoficerów oraz szeregowych, którzy opuszczają szeregi świętoszowskiej jednostki.
istotne.pl 10bkpanc

Na początku grudnia 2015 roku z mundurem pożegna się 61 żołnierzy. Są to:

  • major Tomasz Sowa, szef wojsk chemicznych Brygady
  • major Rafał Śmiałkowski, zastępca szefa sztabu Brygady
  • kapitan Artur Jaworski, dowódca kompanii logistycznej batalionu zmechanizowanego
  • kapitan Zbigniew Rymarz, oficer sekcji rozpoznania Brygady
  • starszy chorąży Marek Kruszakin, dowódca plutonu (blog)
  • starszy chorąży Mirosław Ulbrych, szef sekcji Ośrodek Szkolenia „Leopard”
  • starszy chorąży Piotr Konowalczyk, technik pododdziału (das)
  • chorąży Sławomir Moskwa, starszy podoficer sztabowy (das)
  • chorąży Krzysztof Pałyga, starszy instruktor (das)
  • chorąży Przemysław Grabczak, szef kompanii – dowódca drużyny (dplot)
  • młodszy chorąży Grzegorz Fila, starszy podoficer sztabowy
  • młodszy chorąży Tomasz Kmieć, dowódca drużyny remontowej – kierownik warsztatu (blog)
  • młodszy chorąży Dariusz Stankiewicz, technik pododdziału (dplot)
  • młodszy chorąży Bogdan Oroń, kierownik magazynowy (blog)
  • młodszy chorąży Arkadiusz Bandura, technik pododdziału – dowódca grupy (bz)
  • młodszy chorąży Aleksander Filipowicz, pomocnik dowódcy plutonu (bz)
  • starszy sierżant Andrzej Wojtal, podoficer sztabowy (das)
  • starszy sierżant Mariusz Dylewski, podoficer sztabowy (dplot)
  • starszy sierżant Patryk Łankowski, pomocnik dowódcy plutonu – dowódca drużyny (bdow)
  • sierżant Gerard Sochacki, dowódca załogi – zastępca dowódcy plutonu (bcz)
  • sierżant Mariusz Zieliński, dowódca drużyny remontowej – kierownik warsztatu (blog)
  • sierżant Mirosław Adamczyk, technik pododdziału (dplot)
  • sierżant Marcin Kępka, technik – optoelektronik (bz)
  • sierżant Leszek Sobczyk, dowódca drużyny – dowódca sekcji (bz)
  • sierżant Maciej Więcław, podoficer zespołu wsparcia
  • sierżant Piotr Kulik, pomocnik dowódcy plutonu – dowódca obsługi urządzenia treningowego (bz)
  • sierżant Mirosław Kobylarczyk, dowódca drużyny remontowej – kierownik warsztatu (blog)
  • sierżant Daniel Dyka, technik (bz)
  • sierżant Tomasz Salomon, zastępca dowódcy sekcji – dalmierzysta (das)
  • sierżant Jacek Mruk, dowodca sekcji (das)
  • sierżant Grzegorz Stelmach, dowódca sekcji (das)
  • sierżant Tomasz Nowak, dowódca drużyny – dowódca sekcji (bz)
  • plutonowy Tomasz Rozmarynowski, kierownik warsztatu (bcz)
  • plutonowy Zbigniew Ostrowski, dowódca działonu (bz)
  • plutonowy Piotr Duda, dowódca drużyny – dowódca sekcji (bz)
  • plutonowy Krzysztof Kędzierski, dowódca drużyny (blog)
  • plutonowy Andrzej Dzięgiel, dowódca wozu dowodzenia (bcz)
  • starszy kapral Jacek Kostrzewa, dowódca wozu dowodzenia (bz)
  • starszy kapral Mirosław Wróblewski, dowódca sekcji (bz)
  • starszy kapral Jacek Szczupiel, dowódca drużyny – kierowca (blog)
  • kapral Paweł Zubal, dowódca drużyny (bz)
  • kapral Krzysztof Marciniak, dowódca drużyny (blog)
  • kapral Krzysztof Popiel, dowódca drużyny (bz)
  • starszy szeregowy Tomasz Bury, działonowy (bcz)
  • starszy szeregowy Robert Michalkiewicz, kierowca – elektromechanik (bdow)
  • starszy szeregowy Marcin Prusakowski, młodszy strzelec (bz)
  • starszy szeregowy Przemysłąw Stopa, kierowca (das)
  • starszy szeregowy Tomasz Dul, młodszy strzelec (bz)
  • starszy szeregowy Arkadiusz Andruszkiewicz, młodszy mechanik (bz)
  • starszy szeregowy Krzysztof Bernad, elektromechanik (bcz)
  • starszy szeregowy Mariusz Bojanko, kierowca – operator (bcz)
  • starszy szeregowy Artur Gołąbek, celowniczy (bz)
  • starszy szeregowy Kamil Kmiecik, kierowca (bz)
  • starszy szeregowy Łukasz Leszczyński, kierowca (bz)
  • starszy szeregowy Jakub Murawka, młodszy elektromechanik (blog)
  • starszy szeregowy Tomasz Chojnacki, kierowca operator (blog)
  • szeregowy Krzysztof Górski, młodszy kierowca – spawacz (blog)
  • szeregowy Łukasz Zieliński, młodszy kierowca – ślusarz
  • szeregowy Maciej Olszówka, obsługa (bz)
  • szeregowy Bartłomiej Flak, młodszy saper (ksap)
  • szeregowy Paweł Bochorodycz, młodszy mechanik (blog).

Do innej jednostki wojskowej odszedł:

  • starszy sierżant Daniel Koziński, podoficer sztabowy (bdow).

Katarzyna Przepióra