Zmarł Lucjan Rewers bolesławiecki fotograf

Zmarł Lucjan Rewers bolesławiecki fotograf
fot. Muzeum Ceramiki/rodzina Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 listopada w wieku 83 lat zmarł znany bolesławiecki fotograf. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu we wtorek. 1 grudnia, o 14:00.
istotne.pl muzeum ceramiki, fotografia, lucjan rewers

Lucjan Rewers urodził się 1 grudnia 1931 r. w Beaugency we Francji. Tam po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się fotograficznego rzemiosła. W jednym z zakładów zdobył umiejętności i wiedzę dotyczącą robienia zdjęć, także kolorowych, jak również nauczył się techniki ich obróbki.

Do Bolesławca, przyjechał w 1948 r. Podjął naukę w liceum wieczorowym, gdzie zdał maturę. Początkowo pracował u fotografa Rudolfa Skorupy. Wkrótce otworzył własny zakład w Rynku. Przed długi okres jako jedyny w okolicy robił zdjęcia kolorowe oraz reprodukcje (fotografie ze zdjęcia).

Fotografował nie tylko mieszkańców Bolesławca, ale i miasto, dokumentując jego historię. Prowadził także zajęcia dla amatorów robienia zdjęć w kole założonym przez pracowników Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Był bardzo oddany swojej pracy, skrupulatny, dokładny i zawsze pogodny.

Składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego.

Informacja Muzeum Ceramiki