115 dzieciaków czytało przygody misia Uszatka

115 dzieciaków czytało przygody misia Uszatka
fot. Monika Grzyb/sp nr 2 W Szkole Podstawowej nr 2 obchodzono Światowy Dzień Misia połączony z promocją czytelnictwa. Ponad setka dzieci z klas pierwszych poznawało historię o misiach.
istotne.pl mzs nr 3, szkoła podstawowa nr 2, dzień misia

Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 promują bardzo aktywnie czytelnictwo wśród małych dzieci, co jest godne pochwały i naśladowania. Z okazji Dnia Misia przygotowały kolejna duże i bardzo ciekawe spotkanie z książkami o różnych misiach.

Na uroczystość wszyscy uczniowie ,ubrani byli zgodnie z kodem kolorów przypisanych klasom, a na głowach mieli ozdoby wykonane z papieru w formie uszu niedźwiadków. Salę ozdobiły plakaty z pracami plastycznymi, hasła i oczywiście bohaterowie dnia: pluszowe misie.

Na uroczystość zaproszono wiceprezydenta Kornela Filipowicza, dyrektorkę biblioteki miejskiej Halinę Majewską, kierownik CIK ,,Orzeł” Jacka Dudyńskiego, komendantkę Straży Miejskiej Kamilę Chalewicz-Pudłowską oraz dyrektorkę MZS nr 3 Irenę Sikorę-Kołodyńską. Wszyscy goście czytali przygody misia Uszatka z książki Czesława Janczarskiego. Dzieci uważnie słuchały, odpowiadały na pytania, wykonały w grupach kartę na temat poznanych bohaterów, poszły z misiem na spacer w konkursie sportowym, recytowały wiersz Jana Brzechwy o misiu i bawiły się przy piosence ,,Jadą misie”. Spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowań gościom oraz słodkich niespodzianek dzieciom. Dzięki pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej nasza biblioteka wzbogaciła się o trzy wspaniałe książki o przygodach Matyldy, których dzieci chętnie posłuchają podczas klasowych spotkań z książkami.