Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym

Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym
fot. www.sxc.hu Kolejny sezon jesienno-zimowy rozpoczął się na dobre. Coraz częściej warunki atmosferyczne powodują realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.
istotne.pl bezdomny, sm bolesławiec

Od pierwszych dni listopada br. strażnicy miejscy rozpoczęli kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu sporządzili aktualną listę tych miejsc, która została również przekazana policji.

Mundurowi z doświadczenia wiedzą, że jeśli warunki atmosferyczne będą się pogarszać, więcej osób bezdomnych może pojawić się w różnych miejscach miasta: na naszych klatkach schodowych, ogródkach działkowych, obudowach śmietnikowych, pustostanach.

– Zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby takie sytuacje zgłaszać zarówno straży miejskiej, jak i policji – mówią bolesławieccy mundurowi. – Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu informują osoby bezdomne o tym, gdzie mogą one uzyskać niezbędną pomoc. Co więcej, w sytuacji zagrożenia zdrowia bądź życia niezwłocznie wzywają pogotowie ratunkowe.

SM Bolesławiec/ii