Maluchy świętowały Światowy Dzień Misia

Maluchy świętowały Światowy Dzień Misia
fot. UM Bolesławiec W Szkole Podstawowej nr 2 Światowy Dzień Misia odbył się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. 26 listopada pierwszoklasiści przynieśli swoje ulubione pluszaki do szkoły.
istotne.pl dzień misia

Zaproszeni goście (wiceprezydent Kornel Filipowicz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej Halina Majewska, komendantka straży miejskiej Kamila Chalewicz-Pudłowska, kierownik CIK „Orzeł” Jacek Dudyński, dyrektorka MZS nr 3 Irena Sikora-Kołodyńska) czytali dzieciom opowiadania o Misiu Uszatku i jego przyjaciołach z książki Czesława Janczarskiego.

Uczniowie m.in. odpowiadali na pytania do tekstów, recytowali wierszyk Jana Brzechwy „Miś”, bawili się przy piosence „Jadą misie”. Pierwszoklasiści zdobywali również „miodowe punkty”.

Akcję przygotowały panie: Monika Grzyb, Małgorzata Oleś, Elżbieta Grzyb, Teresa Góra.

W Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie z klas I–III już po raz dziesiąty obchodzili Święto Misia. Stało się ono już tradycją szkoły, w której bardzo chętnie uczestniczą wszystkie dzieci z dużym udziałem rodziców. Uczniowie wcześniej przygotowywali plakaty, prace plastyczne, wystawki, które mogły zwiedzać inne klasy, a także laurki dla misia…

Podsumowaniem była w tym dniu „misiowa zabawa”, na której uczniowie prezentowali swoje przebrania, recytowali wiersze o misiu, czytali laurki. Każda klasa otrzymała nagrody za swoją pracę i trud włożony w przygotowanie święta. Imprezę przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

Natomiast Szkoła Podstawowa nr 4 obchodziła Dzień Pluszowego Misia 25 listopada. Z tej okazji uczennice z klasy 6 c przygotowały dla młodszych kolegów z klas drugich lekcje czytelnicze, zachęcające do sięgania po książki dla najmłodszych. Dzieci z entuzjazmem przyjmowały na swoich lekcjach starszych kolegów z klasy 6 c, którzy przybyli w towarzystwie kolorowych pluszaków. Po odczytaniu najciekawszych przygód Misia Uszatka mali miłośnicy misiów odpowiadali na konkursowe pytania dotyczące usłyszanych opowiadań, dzięki czemu doskonalili sztukę czytania i słuchania ze zrozumieniem. Warto przypomnieć, że SP nr 4 otrzymała certyfikat „Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 4 promuje czytelnictwo”.

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 6 przedszkolaki również świętowały Dzień Misia. W przedszkolu odbyły się gry, konkursy i zabawy z misiem. 25 listopada każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia.

UM Bolesławiec/ii