Co z drogą Bolesławiec–Lwówek Śląski? Mamy odpowiedź DSDiK

Co z drogą Bolesławiec–Lwówek Śląski? Mamy odpowiedź DSDiK
fot. DSDiK O poruszenie tego tematu poprosił nas Czytelnik.
istotne.pl inwestycja, droga, dsdik

Mężczyzna przypomniał nam o tym, że w grudniu ub.r. nastąpiło przekazanie placu budowy zadania „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 297 km ok. 74+300 – 90+300 z elementami rozbudowy jako połączenie miast Dolnego Śląska, Bolesławiec–Lwówek Śląski” (szczegóły na stronie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei).

I dodał:

Proszę o podanie informacji, na jakim etapie jest realizacja zadania. Jako stały użytkownik drogi DW-297 jestem żywo zainteresowany szybkim postępem robót, tym bardziej że obecny stan tej drogi negatywnie wpływa zarówno na bezpieczeństwo jej użytkowników, jak i na trwałość pojazdów po niej poruszających się.

Leszek Loch, szef DSDiK:

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 297 km ok. 74+300 – 90+300 z elementami rozbudowy jako połączenie miast Dolnego Śląska, Bolesławiec–Lwówek Śląski, realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Aktualnie w toku są prace projektowe w zakresie:

  • robót drogowych (wzmocnienie konstrukcji drogi, przebudowa zatok autobusowych, ciągów pieszych, odwodnienia)
  • robót mostowych (przebudowa i budowa nowych przepustów, przebudowa i budowa obiektów mostowych). Wykonawca oczekuje na uzgodnienia z konserwatorem zabytków
  • organizacji ruchu tymczasowego
  • zieleni
  • likwidacji kolizji
  • przygotowania wniosku dot. uwarunkowań środowiskowych.

Zakończenie prac planowane jest maj 2018 r. Koszt inwestycji to ok. 30,5 mln zł.