Uczennica „Handlówki” Magdalena Słabicka wyróżniona w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Uczennica „Handlówki” Magdalena Słabicka wyróżniona w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej
fot. Wyższa Szkoła Logistyki 15 kwietnia w czasie uroczystej gali w Wyższej Szkole Logistyki olimpijczycy świętowali swój sukces wraz z nauczycielami, dyrektorami szkół oraz szerokim gronem przedstawicieli przedsiębiorstw logistycznych.
istotne.pl olimpiada, logistyka, zshiu bolesławiec, magdalena słabicka

Uczennica czwartej klasy w drodze do finału pokonała ponad 7 tys. uczniów z całej Polski. 51 miejsce Magdaleny wśród najlepszych młodych logistyków w kraju to niewątpliwy sukces i doskonała okazja, by zaprezentować się potencjalnym pracodawcom. To także liczne nagrody i wyrazy uznania ze strony organizatorów, sponsorów i partnerów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Atrakcyjne nagrody i dobry początek kariery w logistyce zapewnili sobie także: pierwszy na podium Jakub Jędrzejczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, drugi – Adrian Zych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce oraz trzecia – Izabela Zep z leszczyńskiego „Ekonomika”.

Młodzi logistycy potrafią już przenikliwie, analitycznie myśleć, rozwiązywać złożone problemowe zadania i podejmować ważne ekonomiczne decyzje – przynajmniej w teorii. O ich praktyczne wykształcenie z pewnością zadbają obecni na gali przedstawiciele przedsiębiorstw logistycznych, którzy wśród tegorocznych finalistów szukają kandydatów na praktykantów, stażystów i pracowników. W uroczystej gali VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczestniczyło ponad czterdziestu przedstawicieli świata biznesu.

Finaliści OlimpiadyFinaliści Olimpiadyfot. Wyższa Szkoła Logistyki

Olimpijczycy, w zależności od zdobytego miejsca, będą w pełni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki, a każdy z uczestników finału jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego. Finaliści otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe od sponsorów i fundatorów.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym patronem olimpiady jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronami merytorycznymi – Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Na stronie Wyższej Szkoły Logistyki więcej o tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

Wyższa Szkoła Logistyki/ii