Komisja Europejska sfinansuje katalog Festiwalu Kultury Bałkańskiej

Komisja Europejska sfinansuje katalog Festiwalu Kultury Bałkańskiej
fot. BOK-MCC W Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki trwają przygotowania do organizacji 16-stej edycji Festiwalu Kultury Bałkańskiej.
istotne.pl bok-mcc, festiwal bałkański

Impreza odbędzie się 18 czerwca w Rynku Bolesławca. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce po raz kolejny dołączyło do grona organizatorów festiwalu w Bolesławcu. W ramach współpracy m.in. sfinansuje projekt i druk 1 000 sztuk folderów wydarzenia na kwotę 7 000 złotych.

W publikacji znajdą się informacje o lokalnych zespołach folklorystycznych, kołach gospodyń wiejskich, stowarzyszeniach, które podczas imprezy prezentować będą kulturę krajów byłej Jugosławii, m.in. tradycyjne potrawy, muzykę i tańce. Zamieszczony zostanie szczegóły program wydarzenia oraz informacje na temat zespołów, które uświetnią imprezę. Publikacja będzie wydawana bezpłatnie zainteresowanym uczestnikom festiwalu.

Festiwal Kultury Bałkańskiej odbywa się od 2000 roku w Bolesławcu. To niezwykle cenna inicjatywa w kontekście upowszechniania kultury i bardzo ważna dla regionu. Impreza stale się rozwija i staje się ważnym punktem na mapie imprez kulturalnych Polski, a nawet Europy.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC