Kontrowersyjne oświadczenie BKS w sprawie drużyn dziecięcych

Kontrowersyjne oświadczenie BKS w sprawie drużyn dziecięcych
fot. MZ W oświadczeniu czytamy o „destrukcji” drużyn orlików i młodzików w Bolesławieckim Klubie Sportowym.

Na oficjalnej stronie BKS Bobrzanie zostało opublikowane oświadczenie dotyczące drużyn dziecięcych: orlików i młodzików.

W oświadczeniu czytamy:

Destrukcję dwóch szczebli szkoleniowych (Orlików i Młodzików) zrealizował Mirosław Szapiel przy pełnym zaangażowaniu Bartosza Kubicy działającego komercyjnie w młodzieżowej piłce.

Henryk Kusojć

Przypomnijmy, że Mirosław Szapiel to były trener BKS, z którym zespół orlików osiągnął liczne sukcesy (zwycięstwa w turniejach, mistrzostwa okręgu i województwa) a który obecnie współpracuje z innym klubem. Natomiast pod oświadczeniem podpisał się Henryk Kusojć – trener juniorów BKS.

– Wycofany z rozgrywek został zespół młodzików. Reszta grup nadal będzie trenować – tłumaczy Mirosław Lik – prezes BKS Bobrzanie. W rozmowie telefonicznej prezes BKS potwierdził tezę zawartą w oświadczeniu. Zdaniem prezesa BKS obie wymienione w oświadczeniu osoby namawiają rodziców i dzieci trenujących w BKS do przejścia do innego klubu. Podkreślił, że w BKS nadal będą trenowali najmłodsi adepci piłki nożnej.

W tym sezonie rozwiązany jednak został zespół młodzików, których trenował Stanisław Zapiór. Jak zapewnia Mirosław Lik zespół ten będzie budowany od nowa i przystąpi do rozgrywek w przyszłym sezonie.

Od Redakcji:

Wygląda na to, że dziecięca piłka nożna staje się rynkiem, na którym zaczyna się coraz ostrzejsza konkurencja. A Wy co o tym myślicie?