Druga edycja Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia

Druga edycja Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia
fot. 62 Kompania Specjalna „Commando” 5 września 2015 roku o godz. 10:00 w Bolesławcu odbędzie się II Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia.
istotne.pl wojsko, commando, bieg

Udział w biegu potwierdziło już ponad 200 biegaczy, między innymi dwaj uczestnicy słynnego Ultramen Triathlon – byli żołnierze 62 Kompanii Specjalnej. W biegu wezmą udział weterani, byli żołnierze jednostek specjalnych, żołnierze służby czynnej oraz młodzież.

Bieg odbędzie się w następujących klasyfikacjach: open (kobiety i mężczyźni), żołnierzy (kobiety i mężczyźni), zawodników w umundurowaniu i z plecakiem z min. 20 kg obciążenia (ubiór typu wojskowego: mundur polowy lub podobny, buty typu wojskowego, traperskiego, harcerskiego itp., pełne na podeszwie z protektorem, sznurowane powyżej kostki), a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym (dziewczęta i chłopcy).

8,5-kilometrowa trasa przebiegała będzie w terenie zróżnicowanym, na leśnych szlakach i kostce brukowej. Bieg rozpocznie się spod pomnika poświęconego Poległym Żołnierzom Pierwszej Samodzielnej Kompanii Commando i Zmarłym Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej 5 września br. o godz. 10:00.

Po biegu, o godz.12:00, pod wspomnianym pomnikiem odbędzie się spotkanie pokoleń byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” z okazji 48 rocznicy powstania elitarnej niegdyś specjednostki komandosów.

Kpt. Remigiusz Kwieciński/ii