Zapisy na letnie warsztaty teatralne w BOK-MCC

Zapisy na letnie warsztaty teatralne w BOK-MCC
fot. BOK-MCC W dniach 16-19 sierpnia odbędą się warsztaty parateatralne, w budynku CiK Orzeł przy Chopina. Zapisy w sekretariacie BOK-MCC codziennie od 8:00 do 15:00.
istotne.pl bok-mcc, urszula frąszczak-matyjewicz, cik orzeł, karolina wycisk

Uczestnicy przygotują pokaz i zaprezentują go 19 sierpnia w trakcie Ceramicznego Karnawału, parady otwierającej 22. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Warsztaty prowadziła będzie Urszula Frąszczak-Matyjewicz.

W ramach tych warsztatów, 17 sierpnia, w środę, Karolina Wycisk doktorantka UJ, poprowadzi performance codzienności. Spojrzenie z teatralnej perspektywy na codzienne zachowania. Jak stwarzamy rzeczywistość za pomocą słów? Co oznacza, że mówienie jest równocześnie działaniem. Jak performujemy w zwykłych, codziennych sytuacjach i dlaczego teatralizujemy nasze doświadczenia.

- Podczas warsztatu będziemy świadomie rozpracowywać nasze społeczne role - mówi doktorantka. - Jeśli teatr, to tylko taki, w którym wszyscy występujemy. Bez kurtyny, podziału na aktorów i widzów, biernie przyglądających się wymyślonej rzeczywistości. Tu wszyscy są działającymi - dodaje instruktorka.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu W drodze do tożsamości. przeprowadzanego na terenie Dolnego Śląska.