Piłkarska sobota w Bolesławcu, Warcie i Wykrotach

Piłkarska sobota w Bolesławcu, Warcie i Wykrotach
fot. MZ Swoje pierwsze mecze rozegrali beniaminkowie IV ligi i klasy okręgowej.
istotne.pl gks warta bolesławiecka, piast wykroty, ks stare jaroszowice

W Wykrotach miejscowy Piast pewnie pokonał Lotnika Jeżów Sudecki. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Piasta. Pierwszą historyczną bramkę po awansie do IV ligi zdobył z rzutu karnego Grzegorz Roman. Co więcej, ten sam zawodnik wykorzystał drugi rzut karny i zdobył jeszcze trzeciego gola, kompletując hat-tricka. Na listę strzelców dla Wykrot wpisali się także: Sylwester Kret i Marcin Łojko. Gratulacje dla Piasta za wymarzony początek ligowych rozgrywek.

Piast WykrotyPiast Wykrotyfot. MZ

W Warcie Bolesławieckiej miejscowy GKS podejmował Zagłębie II Lubin. Zagłębie grało, grało, grało i mało strzelało. Zawodnicy Krzysztofa Kaliciaka umiejętnie bronili dostępu do swojej bramki. Przewaga w posiadaniu piłki, dynamice, rozgrywaniu, technicznych umiejętnościach oczywiście była po stronie gości, ale nie przekładało się to na gole, czy nawet groźne strzały. Do przerwy lubinianie prowadzili 1:0 – po golu Kacpra Szymankiewicza.

W drugiej części gry na 2:0 podwyższył Marcin Gołębiowski. Gola kontaktowego, a zarazem historyczne trafienie dla GKS Warta Bolesławiecka w IV lidze zaliczył Jacek Kapecki. Gospodarze, przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz zremisować. Najlepszą ku temu okazję miał w końcówce spotkania, po kontrataku, Adrian Biały. Jednak zatrzymał go interweniujący bramkarz Zagłębia. GKS Warta Bolesławiecka – Zagłębie II Lubin 1:2 (0:1).

Natomiast w na stadionie w Bolesławcu swoje pierwsze zwycięstwo w klasie okręgowej zanotowali piłkarze KS Stare Jaroszowice. Zespół Krzysztofa Kownackiego pokonał Orliki Węgliniec 3:1. Na prowadzenia wyszli pierwsi goście – po strzale Radomira Kurianowicza. Jednak w dalszej części gry gospodarze przejawiali zdecydowanie więcej ochoty do gry i lepiej wytrzymywali spotkanie pod względem kondycyjnym. Ambicja i upór opłaciły się. Stare Jaroszowice po dwóch trafieniach Michała Budzianowskiego i jednym Jarosława Cybulskiego wygrały mecz 3:1. Jednocześnie Michał Budzianowski jest autorem pierwszego, historycznego trafienia dla swojego klubu w rozgrywkach w klasie okręgowej. Gratulacje dla zawodników i trenera Krzysztofa Kownackiego. KS Stare Jaroszowice - Orliki Węgliniec 3:1.