Rzeźby z bolesławieckiego pleneru na wystawie w Panschwitz-Kuckau

Rzeźby z bolesławieckiego pleneru na wystawie w Panschwitz-Kuckau
fot. BOK-MCC W Klasztorze Marienstern w Panschwitz-Kuckau prezentowana jest wystawa prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskim w Bolesławcu.
istotne.pl bok-mcc, plener ceramiczny

Wernisaż wystawy „Begegnungen „Spotkanie” odbył się w niedzielę, 16 sierpnia, w Klasztorze Marienstern w Panschwitz-Kuckau. Wystawa prezentuje rzeźby znajdujące się w zbiorach BOK-MCC, które powstały w latach 2010-2014 podczas bolesławieckiego pleneru. Na wystawie znajdują się rzeźby plenerowiczów: Mateusza Grobelnego, Edyty Orlińskiej, Yuriego Ragazzini, Ruty Sipalyte, Kazimierza Kalkowskiego, Elke Punkt Fleich, CJ Jilek, Houdy Ghorbel, Evy Aebi, Marianne Eggimann, Kariny Marusińskiej, Eliny Titane i Janiny Myronovej.

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski ma 50-letnią tradycję i jest, to najstarsze tego typu wydarzenie w Polsce. W miarę upływu lat stał się jednym z ważniejszych wydarzeń promujących region, który stwarza możliwość artystycznego dialogu, sprzyja nawiązaniu kontaktów i współpracy, nie tylko artystycznej i kulturalnej, ale również odkrywaniu nowych technologii w przemyśle ceramicznym. Plener skutecznie promuje dorobek twórców środowiska artystycznego wybitnych ceramików-rzeźbiarzy z kraju i z zagranicy.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC