Nowe wzory największych producentów ceramiki w Bolesławcu

Nowe wzory największych producentów ceramiki w Bolesławcu
fot. Krzysztof Gwizdała Trzy duże firmy ceramiczne zaprezentowały prace swoich projektantów i wzorników. Na wystawie w BOK-MCC pokazano naczynia malowana m.in w biało-czerwone kwiaty.

W galerii „mała Biała” Międzynarodowego Centrum Ceramiki najwięksi bolesławieccy producenci po raz trzeci zaprezentowali swoje najnowsze wyroby.

Na wystawie „Nowe wzornictwo w ceramice bolesławieckiej” Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Sp. z o.o. wystawiły formy Janiny Bany-Kozłowskiej,dekorowane przez Iwonę Pielę, Danutę Amborską i Beatę Danielewicz.

Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Spółka Jawna Smoleński & Zwierz zaprezentowała projekty autorstwa Oskara Zięty i Magdaleny Gazur, a „Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego projekty autorstwa Mariusza Ochockiego,głównego projektanta i kierownika artystycznego, dekorowane przez Teresę Lianę i Marię Starzyk.

Wystawę otworzyła Ewa Lijewska-Małachowska, która podkreśliła zasługi wszystkich wystawiających się firm, które od lat współpracują z BOK-MCC, przyjmując artystów pleneru ceramicznego. Prezes Ceramiki Artystycznej Helena Smoleńska mówiąc o pracach głównego wzornika w firmie, powiedziała również o niezapomnianym artyście-ceramiku, ś.p. Bronisławie Wolaninie.

Obecny na wystawie prezydent zaznaczył, że siłą i znakiem firmowym miasta jest ceramika tworzona w rodzimych zakładach.

Prezentujemy wszystkie nowe wzory zaprezentowane na wystawie. Jak Wam się podobają?