Wojewoda dolnośląski gościł w Bolesławcu

Wojewoda dolnośląski gościł w Bolesławcu
fot. Rzecznik SP Wojewoda dolnośląski, Stanisław Łopatowski, odwiedził Bolesławiec. Podczas spotkania z przedstawicielami samorządów dowiedział się o najważniejszych problemach gmin i powiatu.
istotne.pl starostwo, wojewoda

Poszczególne gminy borykają się z różnymi problemami, przede wszystkim natury finansowej. To właśnie brak odpowiednich środków opóźnia wymianę przestarzałych, mocno wyeksploatowanych mostów w dwóch gminach, wiejskiej Bolesławiec i Osiecznica.

Na spotkaniu poruszono również kwestię budowy głównego punktu zasilania w parku technologiczno-przemysłowym, który powstać ma niedaleko ulicy Modłowej. Koszt postawienia punktu szacuje się na kilkanaście milionów złotych. Jest to jednak konieczny wydatek, ponieważ bez niego gmina nie będzie mogła zapewnić wystarczającej ilości energii elektrycznej, potrzebnej do funkcjonowania zakładów, które planują wybudować inwestorzy.

Omówiono również projekt prywatyzacji bolesławieckiego szpitala. Zdaniem Stanisława Łopatowskiego to nie tylko bardzo dobry pomysł, ale również wyjście z trudnej sytuacji ekonomicznej, w jakiej znajduje się placówka.