BOK-MCC promuje bolesławiecki plener za granicą

BOK-MCC promuje bolesławiecki plener za granicą
fot. Jan Domaradzki Efekty pracy twórczej artystów biorących udział w Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim w Bolesławcu można zobaczyć w Pirnie i Panschwitz-Kuckau.
istotne.pl bok-mcc, plener ceramiczny

W ramach współpracy Bolesławca z miastem partnerskim Pirna, rzeźby wykonane podczas bolesławieckiego pleneru prezentowane są na wystawie „Skulpturensommer2015” w Pirnie. Celem wystawy jest promocja twórczości artystów-rzeźbiarzy. Wśród zakwalifikowanych do wystawy plenerowej eksponatów znalazły się realizacje autorstwa Haliny Gabi Kłosowicz, Joto Giotto Dimitrowa i Łukasza Karkoszki. Prace ich będzie można podziwiać na wystawie do 13 września 2015 roku.

Rzeźby z peleneru ceramicznegoRzeźby z peleneru ceramicznegofot. BOK-MCC

Kolejna wystawa pn: „Begegnungen” („Spotkanie”), która przedstawia bogactwo zbiorów ośrodka kultury prezentowana będzie w Klasztorze Marienstern w Panschwitz-Kuckau. Wernisaż tej wystawy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia o godz. 15.30. Na wystawie prezentowane będą prace plenerowiczów, które powstały w latach 2010 – 2014: Mateusza Grobelnego, Edyty Orlińskiej, Yuriego Ragazzini, Ruty Sipalyte, Kazimierza Kalkowskiego, Elke Punkt Fleich, CJ jilek, Houdy Ghorbel, Evy Aebi, Marianne Eggimann, Kariny Marusińskiej, Eliny Titane i Janiny Myronovej. Wystawa czynna będzie do 11 października 2015 roku.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC